Vánoční program České televize: Pohádky, na které se můžeme těšit! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Vánoční program České televize: Pohádky, na které se můžeme těšit!

Kouzelník Žito
Kouzelník Žito (Foto ČT, Instagram.com)

Česká televize si tento rok pro diváky připravila opravdu pestrou vánoční nadílku. Kromě klasických vánočních pohádek, které by vám neměly uniknout, se můžete těšit i na několik nových pohádek.

Vánoční premiéry na ČT1
Kouzelník Žito
24. prosinec
V hlavních rolích: Anna Kadeřávková, Pavel Kříž, Jiřina Bohdalová, Petr Kostka
Pohádka Zdeňka Zelenky o tom, co se stane, když se čertice zamiluje do obyčejného smrtelníka a ten se zase zamiluje do princezny Adélky. Do mladíka Žita se ovšem zamiluje i čertice Filištína...

O zakletém králi a odvážném Martinovi
26. prosinec
V hlavních rolích: Lukáš Vaculík, Simona Kollárová, Richard Autner
Česko-slovenská pohádka vypráví o princezně Michaele, která se dozví o zázračné koruně krále Svaroga, co by mohla uzdravit jejího otce, vydá se najít Svarogovo začarované království. Cestou se zastaví v jedné vesnici, kde se seznámí se slepým kovářem Martinem, který jí pomůže při jejím pátrání.

Přání k mání
30. prosinec
V hlavních rolích: Martin Myšička, Jitka Čvančarová, Simona Babčáková
„Je to film o tom, čeho jsme schopni dosáhnout, když uvěříme sami sobě,“ říká režisér Vít Karas (40) o snímku, kde je mladý Albert zoufale a zamilovaný do sestry svého nejlepšího kamaráda Emana. Jenže Johana, jež si říká Žoán a touží studovat na francouzské Sorbonně, o něj vůbec nestojí. Alberta tedy čeká boj o srdce vysněné dívky.


Pohádka pro sluchově postižené
Vodníkova princezna
Vodník Fanda dělá svému vodnickému otci starosti. Je líný, o nic nedbá, rybník zarůstá a pustne. Jediným řešením je Fandu oženit. Na pomoc povolá vodnickou dohazovačku Kecku. Fanda ale obyčejnou vodnici odmítá, ožení se jedině s princeznou. Zajímavostí je, že celá pohádka se odehrává ve znakové řeči, v ČT už čtvrté Vánoce v řadě.

Pohádková nadílka
Protože k Vánocům pohádky neodmyslitelně patří, Česká televize bude reprízovat i ty s největší sledovaností minulých let. Mezi nimi nebudou chybět Tři oříšky pro Popelku, Anděl Páně 1 a 2, Svatojánský věneček, Šťastný smolař, Dvanáct měsíčků, Korunní princ, Nejlepší přítel, Čert ví proč, Dešťová víla, Láska rohatá, Kouzla králů, Peklo s princeznou, Pravý rytíř, Tajemství staré bambitky, Zázračný nos.Přečtěte si
ad-ga
15. 11. 2018 • 09:00

Na ty novodobé pohádky se nedá dívat,Kadeřávková je teda héérečka, unylá,spící panna.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.