Pán žlutých autobusů je neoblomný: Jančurovi udělají finanční striptýz
Pán žlutých autobusů, majitel firmy Student Agency Radim Jančura (47) nehodlá dát své exmanželce Markétě (40) ani korunu na výživném. Neobměkčilo ho ani to, že slevila a žádá jen polovinu z původních tří milionů a navrhuje částečné zastavení sporu. Soudu nyní budou muset oba do koruny doložit příjmy i výdaje.
Právnička Markéta Jančurová nyní na výživném žádá 1,5 milionu. Spolu s vypořádáním společného jmění manželů, které však bude řešit jiný soud, chce celkem 5 milionů. Radim Jančura ale včera u brněnského soudu dohodu striktně odmítl. Na výživném nehodlá dát ani korunu, protože prý exmanželka měla stejnou životní úroveň před rozvodem i po něm. „Když jsme byli spolu, každý jsme vydělávali asi 160 000 korun měsíčně. Ve společné domácnosti jsme přitom nikdy nežili,“ řekl Aha! Jančura.
Snaha soudkyně přimět oba k dohodě včera ztroskotala. Exmanžele tedy vyzvala, aby přesně doložili své příjmy i výdaje. Jančurová tak musí přiznat, za co utrácela 90 000 korun měsíčně. „Musí doložit i své docházky na terapie k lékaři v období, kdy po rozchodu nemohla pracovat,“ řekla soudkyně Miroslava Šebelová. Finanční striptýz musí udělat i Jančura, který svůj měsíční příjem po odečtení nutných výdajů u soudu určil na 20 tisíc měsíčně.