Nový samec z Německa dal nevěsty do latě: Hroši šli do trojky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 26. ledna 2022

Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Nový samec z Německa dal nevěsty do latě: Hroši šli do trojky!

Zleva samec Mike, Mona a v pozadí Hula.
Zleva samec Mike, Mona a v pozadí Hula. (Foto pro Aha!: Simona Jiřičková, Aleš Kopecký)

I hroši mají své dny a také své černé vdovy! Hula (5) a Mona (4) ze safari parku ve Dvoře Králové totiž uštvaly svého samce Karla Wilhelma (†2) k smrti. Jeho zkušený náhradník Mike (32) je ale srovnal do latě!jp

Mike, který přijel za samicemi, stejně jeho uhynulý předchůdce, z Německa, byl od loňského podzimu s hrošicemi několik měsíců nejprve jen v očním a pachovém kontaktu přes oddělené boxy. Když je pracovníci safari parku teď spojili, bylo jasné, že s tímto nápadníkem se trefili do černého. Mona a Hula se mu hned podvolily.
„Už první den se s oběma samicemi pářil,“ informovala pracovnice zahrady Simona Jiřičková. Od té doby skupina skvěle funguje. „Návštěvníci uvidí trojici v letní sezoně ve velkém přírodním výběhu v pěším safari,“ dodala Jiřičková.

Zajíčka nechtěly
Na předchůdce nového hrocha samice dorážely zřejmě kvůli jeho nevyzrálosti a malému vzrůstu. Mike je větší a zkušenější a zplodil již šest potomků. Jelikož mu předloni zemřela jeho poslední družka a on byl dlouho sám, společnost hned dvou samic vdovce jistě potěšila.

Mike při laškování s jednou z dvojice hrošic.
Mike při laškování s jednou z dvojice hrošic. Foto:  Foto pro Aha!: Simona Jiřičková, Aleš Kopecký

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.