Dědictví kolumbijského kokainového krále (†44): Escobarovi hroši tyranizují města! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 21. května 2022

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Dědictví kolumbijského kokainového krále (†44): Escobarovi hroši tyranizují města!

Hroši se v Kolumbii nekontrolovatelně množí.
Hroši se v Kolumbii nekontrolovatelně množí. (Foto Profimedia.cz)

Ještě 23 let po smrti kokainového krále Pabla Escobara (†44) jeho »pohrobci« terorizují kolumbijská města. Mají čtyři nohy a dvě malá zlověstná očka, váží přes tři tuny.

Jde o hrochy, kteří unikli ze soukromé zločincovy zoo do volné přírody a rozmnožují se jako králíci. Ačkoli se je snažili odchytit a kastrovat, nedaří se jejich stav redukovat.

Naposledy způsobil jeden zběsilý jedinec paniku v městečku Dorada. „Za setmění vylezl  z řeky a začal honit děti, které si ještě hrály venku. Křik těch k smrti vystrašených dětí si budu pamatovat do konce života. Bála jsme se, že mě ta bestie taky napadne. Ti hroši jsou velcí a strašně agresívní. Člověk proti nim nemá šanci,“ uvedla očitá svědkyně incidentu Rosalba Casallas.

Hroši sice vypadají nemotorně, ale na krátkou vzdálenost jsou schopni vyvinout rychlost až 25 km/hod. Zabojí několik set lidí ročně a patří mezi 10 člověku nejnebezpečnějších tvorů světa!

1,5 miliardy denně!
Pablo Emilio Escobar Gaviria byl největším kolumbijským drogovým baronem. Za svůj život nashromáždil takové bohatství, že jej v roce 1989 zařadil časopis Forbes na sedmé místo v žebříčku nejbohatších lidí planety! Na vrcholu »kariéry« vydělával až 1,5 miliardy korun denně.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.