Hrdinové Viktor (9) a Honza (10): Vytáhli Davida (10) z ledové pasti! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Hrdinové Viktor (9) a Honza (10): Vytáhli Davida (10) z ledové pasti!

Kamarádi Viktor, Honza a David si prý příště najdou vhodnější místo na hraní
Kamarádi Viktor, Honza a David si prý příště najdou vhodnější místo na hraní (Foto Aha! – Zdeněk Matyáš)

Jsou to kluci, jak se patří! Školáci Viktor Jelínek (9) a Honza Dvořák (10) totiž zachránili kamaráda, který spadl do požární nádrže. Nezpanikařili a vymysleli geniálně jednoduchý způsob, jak dostat Davida (10) z ledové pasti.

Vycházka k nádrži uprostřed vesnice se téměř změnila v tragédii. „David zakopl a sjel po šikmé stěně do vody. Koukala mu z ní jen hlava. Zkoušel se vyhrabat zpátky, ale bez úspěchu,“ popsal scénu čtvrťák Viktor. Šlo o vteřiny. Hochy na břehu napadlo jednoduché řešení – řetěz! „Honza se držel zábradlí a jistil mě. Já se natáhl a chytil Davidovu ruku. A bylo to,“ popsal excelentní záchranářský kousek Viktor.

Promrzlý David spěchal do tepla, kluci se vrátili domů. Jejich kousek se rychle rozkřikl po vesnici i ve škole, kde Viktora ocenili pamětním listem a knížkou. „Dostali pochvalu, ale zároveň jsme jim řekli, ať si příště hrají na bezpečnějším místě,“ shrnul Viktorův táta Jiří. Druhý chlapec chodí do jiné školy a jistě i on ocenění za hrdinský čin dostane.

 Kombajn a bagr

Oba školáky baví sport. Na dotaz, zda po úspěšné akci nepřemítají o povolání záchranáře, se jen usmívají. „Chodím do mladých hasičů, ale spíš budu jezdit s kombajnem. A Víťa chce být bagristou,“ prozradil budoucí »plány« Honza.

Tihle kluci jsou prostě pašáci!

Video se připravuje ...

 

 

Jen deset vteřin

 

Celá záchranná operace s vytažením Davida z vody nezabrala podle školáků víc než deset vteřin.

 

„Škola je na ně pyšná. Vymysleli plán, jak rychle pomoci kamarádovi, a přitom si neublížit.“ Karin Šulcová, ředitelka ZŠ a MŠ Bohdalice

 

 

„Prostě nás to napadlo. Věděli jsme, že musíme Davida rychle vytáhnout z ledové vody.“ Viktor Jelínek, zachránce

 Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.