Internet mezi hroby: Místo posledního odpočinku najdete v mobilu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. června 2023

Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert

Internet mezi hroby: Místo posledního odpočinku najdete v mobilu

Stačí zadat údaje a víte, kam položit kytičku.
Stačí zadat údaje a víte, kam položit kytičku. (Foto Magistrát města Jihlavy)

Rádi byste navštívili místo posledního odpočinku svých známých a nevíte, kde přesně na hřbitově leží? S ojedinělou aplikací přichází jihlavská radnice pro majitele chytrých telefonů, podle jména ukáže hrob.

„Den co den přichází zahraniční, ale i tuzemští návštěvníci jihlavských hřbitovů a často dlouho pátrají po místě posledního odpočinku svých předků,“ říká mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Před válkou byla Jihlava převážně německá a řada německy mluvících potomků zemřelých si místo hrobu svých předků mohla doposud vyhledat jen v registračních knihách u správce hřbitova. To však nebylo možné o víkendech a mimo pracovní dobu těchto úředníků.

„Nyní je zemřelé možné vyhledat prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu na webu www.jihlava.cz/hrbitovy,“ vysvětluje Tulis. Stačí zadat jméno zemřelého, rok narození či úmrtí, popřípadě jméno majitele hrobu nebo jeho číslo. Na interaktivní mapě se místo posledního odpočinku zobrazí.

Víte, že...

...na podobném principu funguje mobilní aplikace i v Praze? Najde však jen hroby známých osobností.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.