15 důvodů, proč je SEX zdravý! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

15 důvodů, proč je SEX zdravý!

Dobrý sex upevňuje vztah.
Dobrý sex upevňuje vztah.  (shutterstock)

Léto přeje navazování nových známostí, ale i prohlubování současných vztahů například na dovolené. A sex je toho nedílnou součástí. Tak si ho pořádně užijte. Čím častěji ho budete mít, tím budete spokojenější a dokonce i zdravější.

1. Pomáhá s hubnutím
Během jednoho pořádně vášnivého milování, které trvá aspoň půl hodiny, spálíte až 350 kalorií. To je energetická hodnota jednoho velkého větrníku.

2. Snižuje cholesterol
Pravidelné milostné hrátky dokáží pozitivně upravit hladinu cholesterolu v krvi.

3. Posílí svaly pánevního dna
Při styku se posilují svaly, které ovládají průtok moči. Tím se zvyšuje schopnost ovládat močový měchýř a předcházet inkontinenci.

4. Je prevencí rakoviny
Pokud muž souloží obden, snižuje si tak riziko rakoviny prostaty až o jednu třetinu. U žen zase vyvrcholení snižuje možnost onemocnění rakovinou prsu.

5. Omlazuje a vyhlazuje vrásky

Pokud se žena miluje aspoň jednou týdně, produkuje více estrogenu. Tento hormon pomáhá vyhlazovat a vypínat pokožku, která pak vypadá mladistvě.

6. Snižuje impotenci
Čím víc se muži milují, tím je u nich menší riziko impotence. Podle finských sexuologů nemají náruživí muži ani ve vyšším věku problémy s erekcí.

7. Poráží depresi
Mezinárodní studie dokazují, že sexuálně aktivní lidé podléhají zřídka depresi. Pravidelný sex podporuje dobrý zdravotní stav a psychickou pohodu.

8. Nahrazuje léky
Těsně před orgasmem se až pětkrát zvedne hladina hormonu oxytocinu a tím i produkce endorfinů. Ty tiší bolesti hlavy, svalů, kloubů a zad.

9. Předchází infarktu
Dva orgasmy týdně snižují riziko vzniku srdečního infarktu. Ve vyšším věku dokonce až o 50 procent!

10. Podporuje imunitu
Při milování tělo produkuje blahodárný koktejl hormonů, který posiluje naši imunitu a tím chrání například před nachlazením.

11. Posiluje kosti
Ženský pohlavní hormon progesteron, který se při sexu uvolňuje, posiluje kosti, mužský pohlavní hormon testosteron zase svaly.

12. Zkvalitňuje spánek
Po milování se báječně usíná. Mohou za to relaxační hormony, které zaplaví a uvolní tělo. A také prožitý orgasmus.

13. Bystří smysly
Při vyvrcholení se do těla vyloučí hormon prolaktin, který výrazně zvyšuje citlivost smyslů, hlavně čichu.

14. Snižuje stres
Hrátky v posteli vás výborně uvolní a pozitivně naladí. Šťastné hormony, které vznikají při milování, jsou velkým protivníkem stresu.

15. Upevňuje vztah
Hormon oxytocin, který se uvolňuje při orgasmu, posiluje pocit důvěry. Má omamné účinky, partneři mají k sobě blíž a víc se důvěrně dotýkají.

VIDEO: Absurdní věci, které by ženy vyměnily za sex!

Video se připravuje ...Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.