Na účtu nula a do výplaty daleko? Jak efektivně řešit nečekané výdaje | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Na účtu nula a do výplaty daleko? Jak efektivně řešit nečekané výdaje

 (Home Credit a.s.)

Měli byste zítra zaplatit nájem a inkaso, ale výplata vám stále nedorazila na účet? Zasáhl váš rodinný rozpočet nějaký nečekaný výdaj a vy nevíte, jak z této situace elegantně vybruslit? Pokud nemáte vytvořenou dostatečnou finanční rezervu, můžete popřemýšlet o půjčce. Jak ale vybrat tu nejvýhodnější půjčku, která vás zbytečně nezatíží?

Školní pomůcky, rozbitý spotřebič, nemocenská, nečekaný výpadek financí… to vše dokáže s rodinným rozpočtem pořádně zatočit. Pokud rychle potřebujete zaplatit účet a nemáte z čeho, zbývá vám jen několik možností. Nevhodně zvolený úvěr vás může snadno dostat do kolen, a proto byste měli být při jeho výběru obezřetní. Půjčky v bankách jsou výhodné a úrokové sazby jsou přijatelné, ale na peníze si budete muset počkat. Největší pozor byste si měli dát na půjčky od soukromých a pouličních poskytovatelů, které mnohdy hraničí s lichvou. Ideálním řešením jsou takzvané mikropůjčky – jedná se o bezúčelové půjčky, takže se vás nikdo nebude ptát, na co peníze potřebujete.

Jak vybrat mikropůjčku?

Mikropůjčky a půjčky na vás vyskakují všude – televize, rádio, plakáty… Na co se ale opravdu dívat a podle čeho vybírat? Nejsou to známé osobnosti ani krásná malovaná zvířátka. Poradíme vám, co přesně by vás mělo zajímat, než se rozhodnete pro tu správnou.

1. Vyberte si takovou mikropůjčku, která funguje pod záštitou větší bankovní či nebankovní společnosti, například Japonskou půjčku poskytuje společnost Home Credit.

2. Dívejte se, jestli poskytovatel uvádí dostatek informací – poskytoval by měl uvádět RPSN, RÚS (roční úrokovou sazbu), výši splátek, poplatků a sankcí. Výše RPSN se u spousty poskytovatelů pohybuje kolem 1500% - 3500% a RÚS 300% - 400%. Ne, toto není normální výše, Japonská půjčka má například RPSN 48,60% - 50,30% a RÚS 0,00%.

3. Čím méně poskytovatel zobrazuje informací, tím obezřetnější byste měli být, protože zřejmě něco skrývá.

4. V neposlední řadě se určitě podívejte na možnosti odložení splátek, výši sankcí, a zda smlouva neobsahuje rozhodčí doložky, protože i když to neplánujete, může se stát, že budete potřebovat splátku odložit. Japonská půjčka klientům umožňuje rozložení splátek na 10 měsíců za poplatek 49 Kč za půjčenou 1000 Kč, při opoždění splátek účtuje pokutu 79 Kč za každou 1000 Kč a ve smlouvě se nespoléhá na rozhodčí doložky.

Srovnání mikropůjček na trhu

Jak si tedy jednotlivé společnosti na trhu vedou? Většina vám dnes nabídne první půjčku zdarma, proč toho nevyužít? Jenže ona půjčka je zdarma pouze za určitých podmínek, a pokud ji nestačíte splatit včas, tak nejen, že jsou Vám poplatky účtované, ale k tomu i penále.

Proč právě Japonská půjčka?

Japonka Vám půjčí 1 000-15 000 Kč na 30 dní nebo 20 000-200 000 na 1-7 let. Podle mnoha nezávislých testů je nejvýhodnější krátkodobou půjčkou, která se může pochlubit nejnižšími poplatky, nejnižšími sankcemi za pozdní splácení, nejnižšími poplatky za odložení splátky a jedinečným osobním přístupem ke klientům. Japonská půjčka se totiž o své klienty pečlivě stará a poskytuje jim mnoho výhod. Samotné sjednání půjčky je opravdu snadné a zabere maximálně 15 minut. Postačí vám k tomu jen občanský průkaz, mobilní telefon a bankovní účet. Peníze vám odchází na účet do 1 hodiny.

Splátky, které vás nezruinují

Další velkou výhodou Japonské půjčky je možnost odložení splátky. Pokud klient zjistí, že nezvládne splatit celou částku do 30 dní, může platbu odložit. Stačí zaplatit pouze 10% z jistiny a poplatek 49 Kč za každou půjčenou tisícovku. Klient tak získá dalších 30 dní na splacení. Takto si může splátky posunout až 10x.

 

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.