Nemocnice musí šetřit, nemají na zvýšení platů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Nemocnice musí šetřit, nemají na zvýšení platů!

Luděk Nečesaný musí najít peníze na zvýšení platů.
Luděk Nečesaný musí najít peníze na zvýšení platů. (Foto Aha! – Martin Přibyl)

Některé nemocnice nezvýší od ledna platy lékařů a sester o deset procent, jak schválila vláda, ale méně. S desetiprocentním mzdovým nárůstem počítají zpravidla fakultní nemocnice a nemocnice zřizované kraji.

Třeba zaměstnancům Krajské nemocnice Liberec stoupnou příští rok mzdy jen o 6,5 procenta. Nemocnice by podle ředitele Luďka Nečesaného potřebovala o 20 milionů více, než dostane. Musí se tak pokusit najít vlastní rezervy pro dorovnání do deseti procent.

V části nemocnic také dosud není ukončeno kolektivní vyjednávání, není tedy jasné, jak platy porostou. O konečné podobě mzdových tarifů pro příští rok odboráři ještě jednají v jihočeských nemocnicích, ale i třeba v Semilech a Jilemnici. S desetiprocentním nárůstem naopak počítají ve Středočeském, Plzeňském, Moravskoslezském i Jihomoravském kraji či na Vysočině, i když ani tam jim na to peníze z úhradové vyhlášky nestačí a musí najít další zdroje.

Přečtěte si
6010
30. 12. 2016 • 00:07

No tak jak je někde v nemocnici ředitelem Nečesaný, tak to věřím, že se nedostává peněz.Víte co stojí úplatky soudci, aby Nečasaného juniora propustili na vánoce domů? To není sranda.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.