Proč zemřely 2 holčičky a 5 lidí se otrávilo? Rodině odpojili elektriku a... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Proč zemřely 2 holčičky a 5 lidí se otrávilo? Rodině odpojili elektriku a...

U rodinného domku v Bujanově sousedé zapalují svíčky.
U rodinného domku v Bujanově sousedé zapalují svíčky. (Foto Aha! – Vlaďka Hradská)

Proč zemřely dvě holčičky na otravu oxidem uhelnatým v Bujanově na Českokrumlovsku? Rodině odstřihli elektriku, a tak si ji vyráběla pomocí elektrocentrály. Zplodiny z ní je pak přiotrávily, dívky upadly do bezvědomí a lékaři je už nezachránili.

V nemocnici skončil i jejich malý bratr, matka a další dva muži, kteří byli v rodinném domku. A také jeden z policistů, který bezvládná těla vynášel.
Neštěstí se stalo v noci ze soboty na neděli (Aha! informovalo), už když na místo přijeli záchranáři, detektory jim signalizovaly velké množství oxidu uhelnatého v ovzduší.

„Zplodiny unikaly zřejmě z elektrocentrály. To je jedna z hlavních vyšetřovacích verzí. Přístroj jsme zajistili a čekáme na výsledky expertizy. Více kvůli úmrtí dětí nebudeme sdělovat,“ řekl policejní mluvčí Milan Bajcura. Lidé v osadě u česko-rakouských hranic nemluví o ničem jiném. V domě podle nich žila matka se třemi malými dětmi a přítelem a neměli peněz nazbyt, dokonce se potýkali s dluhy.

„Odstřihli jim elektřinu. Tak si pomáhali spalovacím motorem a došlo k neštěstí. Nebyly s nimi žádné problémy, paní chovala psy, jednu dobu pracovala v Rakousku, domek si pomalu opravovali podle finančních možností. Je mi to líto,“ poznamenal jeden ze sousedů.

U rodinného domku v Bujanově sousedé zapalují svíčky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.