Dnes je den čokoládové zmrzliny: Recept na domácí pochoutku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 28. května 2023

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Dnes je den čokoládové zmrzliny: Recept na domácí pochoutku!

Fotografie
Fotografie (internal)

Češi jsou konzervativní, a i když je dnes k dostání zmrzlina v mnoha příchutích, čokoládová, vanilková a jahodová jdou stále na odbyt nejlépe. Přesto každé léto přináší nové zmrzlinové trendy.

Rostlinný tuk do zmrzlin nepatří
I když se v zmrzlinách často vyskytuje rostlinný tuk, opravdu poctivá  zmrzlina obsahuje vždy smetanu, tvaroh, mléko, pravé ovoce, čokoládu nebo třeba vanilku. Při nákupu balených zmrzlin tedy pečlivě studujte složení, na požádání by vám obsažené ingredience měli sdělit i zmrzlináři.


Do kelímku, nebo do kornoutku?
I porcování zmrzliny podléhá novinkám a vylepšením. Od klasické točené nebo kopečkové až po zmrzlinu škrábanou nebo nabíranou po italsku speciální špachtlí, která je považována za nejhygieničtější.
Pokud si kupujete zmrzlinu balenou, nechte ji před konzumací trochu »povolit«, přechlazená zmrzlina nenabízí takovou škálu chuti.

Češi milují tvarohovou
Tvarohová zmrzlina je v Čechách specialitou a patří mezi nejprodávanější, milujeme taky retro trendy, například zmrzlinu s příchutí »pikao«. Ze zahraničí k nám přichází trend »mraženého jogurtu«.

Domácí čokoládová zmrzlina
Budete potřebovat:
600 ml šlehačky, 60 g kakaa, 200 g krupicového cukru, 2 tabulky hořké čokolády s 80 % kakaa, špetku soli, 250 ml polotučného mléka, 3 žloutky
Postup: Připravíme si hrnec, do kterého nalijeme smetanu a mléko. Za stálého míchání přivedeme k varu. Jakmile začne smetana vařit, hrnec sundáme z plotny a přidáme 150 g cukru, sůl, kakao a pečlivě zamícháme.
Do ještě horké smetany nalámeme kousky čokolády a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí.
Žloutky rozšleháme se zbytkem cukru. Čokoládovou směs dáme znovu na plotnu a za stálého míchání přivedeme k varu. Než se začne směs vařit, přidáme žloutky s cukrem a rychle mícháme.
Směs odstavíme z plotny a rozmixujeme tyčovým mixérem. Nalijeme ji do plastové vaničky a dáme zmrazit.


Zmrzlinovač Guzzanti má dvojitou izolovanou nádobu, takže zmrzku si připravíte za 30 minut. Zmrzlinovač má velmi snadnou obsluhu a čištění. Prodává mall.cz, cena 939 Kč.
Stroj na zmrzlinu Domo vyrobí až 1 l zmrzliny. Snadno se ovládá a dobře se čistí. Koupíte ho i s receptářem na základní druhy zmrzliny. Prodávají e-shopy a prodejny elektra, cena 829 Kč.
Se zmrzlinovačem Tescoma Della Casa jednoduše a rychle připravíte až 800 ml vynikající zmrzliny. Stačí nádobu namrazit, vlít od ní připravenou směs, 15 – 20 minut promíchávat – a je hotovo! Prodávají e-shopy a prodejny elektra, cena 899 Kč.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.