Matýsek je lví Casanova! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. června 2022

Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka

Matýsek je lví Casanova!

Uááá! Miluji tě.
Uááá! Miluji tě. ( Foto Aha! – Karel Kopáč)

Lví láska kvete v plzeňské zoo. Samec Matýsek se tam zakoukal hned do dvou lvích krásek a dělá všechno pro to, aby se jejich velký výběh brzy zaplnil lvíčaty.

Dvě sestry, lvice berberské Tamika a Neyla, kterým budou 1. července dva roky, přicestovaly do Plzně loni v září z Hannoveru. Byla to láska na první pohled. „Obou si jako partner všímá, a tak doufáme, že se po dlouhých letech dočkáme máďat,“ říká mluvčí zoo Martin Vobruba. Hned dvě lvice najednou získala plzeňská zoo až po 40 letech chovu. „Během té doby jsme měli vždy jen pár a minulým lvicím se nepodařilo mláďata odchovat,“ dodává Vobruba.


A nové nejsou jenom lvice. Sedmiletý Matýsek, rodák z Olomouce, vystřídal před čtyřmi roky v Plzni svého pradědečka. Pokud v milostných hrátkách uspěje už nyní, mohli by se ve venkovním výběhu velkém 14 arů batolit jeho potomci na podzim.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.