Vyhýbal se divočákovi a... zabil manžele! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. července 2022

Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

Vyhýbal se divočákovi a... zabil manžele!

Divoké prase a špatná reakce řidiče může zavinit vážnou nehodu.
Divoké prase a špatná reakce řidiče může zavinit vážnou nehodu. (Foto PČR, Facebook, Jiří Čada)

Mohlo za to divoké prase, tvrdí o tragické nehodě u Vendolí na Svitavsku podle zjištění Aha! řidič (33). Ten se tam čelně střetl s protijedoucím vozem a usmrtil v něm šoféra (†43) a jeho manželku (†53).

Když šofér opelu spatřil divočáka běžícího k silnici, ve snaze vyhnout se mu, prý začal brzdit. S vozem se ale dostal do protisměru, kde zkřížil cestu manželům v citroënu. Jeli do Poličky, kde snad bydleli. Po střetu zůstali ve voze oba zaklíněni a na místě zemřeli. Muž z opelu, který je údajně řidičem z povolání, se zranil lehce.

Policie potvrdila, že s verzí řidiče pracuje. Nehodu stále vyšetřuje a nikoho dosud neobvinila. „Čekáme na výsledek znaleckého zkoumání technického stavu vozu a z oboru dopravy,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kaizarová. Jasno by mělo být v dubnu.


Víte, že...

...střet se zvěří je zejména na jaře a na podzim druhou nejčastější příčinou dopravních nehod v Česku?

Jak reagovat? NIKDY se zvířeti nevyhýbejte!
Policie motoristům, které překvapí zvířete na silnici, radí:
*Zpomalit, popřípadě zcela zastavit.
*Jestliže již srážce nelze zabránit, měl by intenzivně brzdit, aby nárazová rychlost byla co nejvíce snížena a VŽDY se snažit se udržet směr jízdy.
*Prudké otočení volantu může mít smrtelné následky. Může nabourat do protijedoucího auta, dostat smyk nebo vyjet mimo vozovku a narazit například do stromu.
*Podle testů ADAC, kde vozidlo naráželo do figuríny odpovídající stavbou i hmotností skutečnému zvířeti, intenzivní brzdění sníží rychlost a přímý náraz sice pravděpodobně automobil značně poškodí, ale díky konstrukci vozu je posádka dostatečně ochráněna, uvádí Besip.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.