Plot jako z koncentráku! To je bulharská odpověď uprchlíkům | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Plot jako z koncentráku! To je bulharská odpověď uprchlíkům

Plot jako z koncentráku! To je bulharská odpověď uprchlíkům.
Plot jako z koncentráku! To je bulharská odpověď uprchlíkům. (Foto: ara)

Jak Bulharsko bojuje s přílivem uprchlíků? Na hranicích s Tureckem postavili 80 kilometrů dlouhý, skoro pět metrů vysoký a jeden a půl metru široký plot. Tento plot jen tak někdo nepřekoná a před emigranty nechrání jen Bulharsko, ale vlastně celou Evropu…

Tisíce uprchlíků se snaží dostat do Evropy. Každý den slýcháme zprávy o potyčkách policie s uprchlíky ve Francii, kteří touží, dostat se dál do Velké Británie. Ploty v Calais jsou narušeny večer co večer, ale bulharský plot je konstruován tak, aby byl neproniknutelný.

Místní úřady doufají, že odradí nemilosrdné kriminální gangy, které využívají rodiny, prchající před válkou a hrůzou v Sýrii, Iráku a severní Africe. „Naše operace zastavila než 500 migrantů, kteří se pokoušeli překročit hranice,“ popsal Daily Mailu Ivan Stoyanov, který je šéfem bulharské pohraniční policie.

Plot je pod neustálým dohledem ozbrojených stráží, ty jsou umístěny na strategických místech po celé délce plotu. Ten se tak stal pro mnohé uprchlíky koncem jejich zoufalého snu.

Bulharsko také připravuje návrh jak upevnit obranu proti teroristické skupině IS, která stát ve svém prohlášení dokonce zahrnula do mapy islámského chalífátu.

plot

Plot jako z koncentráku! To je bulharská odpověď uprchlíkům.

Přečtěte si
dvorece
12. 10. 2015 • 14:43

Oni konají protože mají s muslimy 500 let historických zkušeností. Naši hlupaci kdyby si přečetli něco z bulharské literatury z doby osmanů tak by byli víc v obraze, ale stejně pochybuji že by si z toho vzali poučení.

dvorece
12. 10. 2015 • 14:39

Před několka lety cigán z mafiánské rodiny v BLR přejel autem mladého Bulhara. Prohlásil že přejel psa. Celé Bulharsko povstalo, nejen v Sofii. Bulhaři se drželi za ruce a pochodovali k sídlu vlády a křičeli: jsme Bulhaři a chceme Bulharsko, chceme spravedlnost...Místo podmínky po odvolání stát. zástupce dali pachateli tedy 5 let, což cigán možná ani tam nepřežil, tam je kruté vězení a ještě krutější bachaři, ale co chci říci. Oni když táhli na sídlo vlády, tak vláda hned přerušila jednání a začala mluvit se svými voliči. Neposlali na ně policii. V žádné zemi jsem toto neviděla, tedy kdyby to bylo v jiné zemi určitě by se o tom mluvilo. Oni jsou strašní vlastenci, byli 500 let pod Osmany, nechtějí si to zopakovat, protože už vědí o čem to je.

qwertina
17. 9. 2015 • 12:19

elvier
12. 8. 2015 • 08:13

Bulhari se s tim nemazou .Plot dobry,ale EU by jasne mela rici,kdo je tu nelegalne,bude na vlastni naklady deportovan.Nechapu,proc tuhle sv*loc taky mame zivit.penez maji dost,at si plati vse ze sveho.EU by mela zavrit hranice,postavit vojaky a policii.Poku ma nekdo tisice Eur sebou na cestu,a k tomu znackovy veci a mobil,neni to zadny chudak.Tak EU by mela posilit hranice,odmitat lode,z duvodu bezpecnosti Evropanu,a z duvodu nezavleceni nebezpecnych nemoci.Pro uprchiky jadnou info,nikdo vas tu nechce.zivit vas nebudeme.nikdo vas sem nezval.Evropa je preplnena.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.