»Zabijácké pečivo«? Nevěřte mýtům! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 3. března 2024

Svátek slaví Kamil, zítra Stela

»Zabijácké pečivo«? Nevěřte mýtům!

Nevěřte mýtům o pečivu!
Nevěřte mýtům o pečivu! (Profimedia.cz, ara)

Lepek slepuje střeva, po pečivu se tloustne a rozpékané pečivo je vždycky horší než čerstvé! To je jen malý výčet mýtů, které o pečivu kolují. Přitom ale chléb a pečivo by měly mít ve vyváženém jídelníčku své místo. Musíte ale umět vybírat a jíst ho přiměřeně!

Chléb a pečivo mají své zastoupení v jídelníčku už odnepaměti. Jsou důležitým zdrojem »rychlých sacharidů« a tedy i rychle využitelné energie. „Důležitý je však výběr a v neposlední řadě i konzumované množství,“ vysvětluje nutriční terapeutka Tamara Starnovská z Fóra zdravé výživy. 

Tmavé pečivo je zdravější

Celozrnné pečivo je sice zdravější (obsahuje vitaminy, minerální látky a vlákninu) a tmavší, ale ne každé tmavší pečivo je celozrnné! „Některé druhy tmavšího pečiva se totiž mohou přibarvovat, a to karamelem nebo praženými obilovinami,“ uvádí odbornice na kvalitu potravin profesorka Jana Dostálová z Fóra zdravé výživy.

Čerstvý chléb musí být měkký

Tenhle mýtus je hodně rozšířený, takže se výrobci často uchylují k tomu, že chléb méně propékají, aby byl měkký. Správně by ale kůrka měla být tvrdá a čerstvý chléb by měl být dobře propečen, aby neměl sklon k plesnivění.

Rozpékané pečivo je vždycky horší než čerstvé

Vždycky záleží na vstupních surovinách a technologickém postupu, a to jak u čerstvého, tak i u rozpékaného pečiva.

Celozrnné pečivo je dietnější

Celozrnné pečivo je z hlediska správné výživy vhodnější, protože obsahuje více vlákniny. Jeho energetická hodnota je ale shodná s běžným pečivem.

Po pečivu se tloustne

Na pečivo rozhodně vinu nesvalujte. Tloustne se, pokud přijímáme ve stravě více energie, než vydáváme. Pečivo (zejména bílé) obsahuje dobře dostupnou energii, která se, pokud ji nevyužijeme (při práci, pohybu), ukládá v podobě tuku.

Lepek slepuje střeva

Lepek, tedy bílkovina obsažená ve zrnech obilovin, rozhodně střeva neslepuje. Podle jeho množství se odvozuje kvalita mouky – čím více lepku, tím lépe mouka »lepí« a z ní vyrobené těsto je kvalitnější.

Bezlepková dieta je skvělá i pro zdravé lidi

Bezlepková dieta je sice plnohodnotná a obsahuje potřebné živiny, také dostatek energie a bílkovin a zdravému člověku neublíží, ale také nijak neprospěje. „Není vědecky prokázané, že by vyloučení lepku ze stravy mělo nějaký zdravotní benefit. Je to spíš módní záležitost,“ dodává odborník na metabolismus a klinickou výživu doktor Pavel Kohout z Fóra zdravé výživy.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.