Šokující výpověď kolegyně Věry M. (50): Poslední oběť chtěla žít, prosila o další šanci! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 10. srpna 2022

Svátek slaví Vavřinec, zítra Zuzana

Šokující výpověď kolegyně Věry M. (50): Poslední oběť chtěla žít, prosila o další šanci!

Obžalovaná ze 6 vražd Věra M. se na bývalou kolegyni Ivu U. usmívala.
Obžalovaná ze 6 vražd Věra M. se na bývalou kolegyni Ivu U. usmívala. (Foto Aha!: Karel Kopáč)

Prosila mě o druhou šanci, vypověděla včera u soudu o pacient ce Janě K. (†72) označované za poslední oběť sestry Věry M. (50), její kolegyně Iva U. Pár hodin nato byla pacientka mrtvá.

„O paní jsem se starala během denní služby. Ráno 5. června, když jsem ji přebírala od kolegyně Věry M., jsem ji našla promočenou. Byla jsem hrozně rozzlobená, lůžko bylo mokré, podložky nevyměněné, měla vytrženou sondu,“ uvedla sestra Iva U., která je partnerkou lékaře Petra Vondráčka, jenž na nepřirozená úmrtí nemocných upozornil. Pacientka Jana K. byla podle ní velmi hodná, vděčná, za všechno děkovala. „V půl čtvrté odpoledne si mě zavolala a řekla, že mě prosí o druhou šanci. Překvapilo mě to, pochopila jsem to tak, že má ke mně důvěru. Že nechce zemřít,“ vypověděla Iva U. „Odpověděla jsem, že jí dáme šancí, kolik chce, a dostane všechnu péči, jen to nesmí vzdávat,“ dodala s tím, že večer při předávání služby řekla Věře M., ať se jí o ni dobře stará.

Ráno se ale dozvěděla, že paní zemřela s vysokou hladinou draslíku v krvi. Lékař se domníval, že jí byl lék podán chybně. Ne naředěný v infuzi, ale přímo do žíly. O obžalované Věře M. řekla, že bazíruje na věcech, na nichž ostatním nezáleží. „Měla své ramínko ve skříni podepsané, taktéž konvičku. Nechtěla, aby si to bral někdo jiný, hned z toho byl problém. Na druhou stranu, když měla pomoct pacientovi ze záchodu, protože měl hotovo, řekla, že to počká,“ vypověděla Iva U.

Sestry vyvrátily tvrzení primáře

Nejen sestra Iva U., ale i ostatní její kolegyně, které včera u soudu vypovídaly, podpořily verzi lékaře Petra Vondráčka. Vyvrátily tak včerejší výpověď primáře Richarda Bíny, který se snažil soud přesvědčit, že to na jeho oddělení klapalo a nedělo se tam nic neobvyklého. Podle nich primář nařídil zlikvidovat důkazy a sám dopsal propouštěcí zprávu pacientky Jany K.

Autor:  sch,

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.