Věru M. potápějí u soudu výpovědi svědků: Umírající prý odmítla oživovat!

Pacientka Jana K.(†72) umírala na náhlé selhání srdce. Věra M. (50) obžalovaná z jejího zabití pomocí draslíku, který jí měla vpíchnout do žíly, ženu odmítla oživovat. To je jen část výpovědi její kolegyně zdravotní sestry…
Nevinná. Takové je stále stanovisko Věry M., která podle obžaloby zabila šest pacientů. Nohy jí ale »podrážejí« právě výpovědi svědků. Právě sestřička Ina Bakovecká v osudnou noc, kdy za podivných okolností zemřela pacientka Jana K., sloužila spolu s Věrou M. Zdravotní stav nemocné, o kterou sestra pečovala, se začal prudce zhoršovat kolem 23. hodiny. Bakovecká chtěla zahájit resuscitaci, Věra M. to ale odmítala. Prý kvůli tomu, že pacientka měla označení DNR (z angl. Do not resuscitate, tedy v případě, že by došlo k srdeční zástavě, tak neresuscitovat).
„Na to jsem jí důrazně řekla, ať mě neštve a jde zavolat lékaře. Šla pro doktora, nepřinesla ale defibrilátor. Byla jsem na ni naštvaná, že ho nepřinesla, běžela jsem pro něj sama,“ uvedla sestřička Ina. I přes intenzivní a 20 minut trvající resuscitaci pacientka zemřela.
Sestře Věře M. (50) hrozí doživotí: Na zabití 6 lidí se připravovala! Ředitel…
Celý článekDoktor Petr Vondráček, který na případ upozornil, uvedl, že sestra Věra M. musela pacientce podat draslík přímo do žíly. „Byla ve vážném stavu, ráno, když jsem přebíral službu od kolegy, se ale její stav mírně zlepšil,“ řekl Vondráček u soudu ve čtyři a půl hodiny dlouhé výpovědi. Její stav se ale rapidně zhoršil pozdě večer. Vondráčkovi se smrt nezdála, proto sestru Inu Bakoveckou poslal do laboratoře se vzorkem krve a infuzním vakem. Šokující byly výsledky. „Hodnota 10,5 je neslučitelná se životem,“ řekla sestra k výsledkům prvního vzorku. „Druhá hodnota vypovídá, že to, co je napsané na vaku, nesouhlasí s obsahem,“ doplnila zdravotní sestra Ina. Sama si nedokáže vysvětlit, jak k něčemu takovému mohlo dojít
Co dokáže draslík? Co se stane pacientovi, kterému byl draslík podán přímo do žíly?
➤ Dochází k různým srdečním arytmiím nebo zástavě srdce.
A jak se pacientům má podávat?
➤ Vždy v infuzi, v roztoku glukózy nebo fyziologickém roztoku, nikdy samostatně.