Komunistovi hrozí tři roky basy: Jásal nad smrtí vojáků! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. prosince 2022

Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

Komunistovi hrozí tři roky basy: Jásal nad smrtí vojáků!

Kamarádům a spolubojovníkům zesnulých vojáků musí Kesudis ležet v žaludku.
Kamarádům a spolubojovníkům zesnulých vojáků musí Kesudis ležet v žaludku. (Foto Aha!: Ladislav Křivan)

Atentát na české vojáky v Afghánistánu otřásl republikou. Čtyři zahynuli, pátý zemřel později. Člen KSČ Michal Kesudis (37) z Ostravy-Vítkovic však nad jejich smrtí jásal. Soud mu teď může napařit až tři roky basy.

Kesudis bezprostředně po loňském útoku sebevražedného atentátníka na naše vojáky v Bagrámu na svůj Facebook napsal: „Jsem vděčný afghánským odbojářům, že nás těch šmejdů zbavili. Bez nich nám bude líp.“ A také: „Je to samozřejmě velký úspěch, neboť čeští žoldáci patří vedle amerických k těm úplně nejzku*venějším. To, co se jim stalo, to si po čertech zasloužili. Dobře jim tak.“ Policie to začala prověřovat jako projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a také za schvalování trestného činu. Jeho vinu začne v červnu posuzovat Obvodní soud pro Prahu 6. KSČM mu zatím pozastavila členství.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.