Podivná smrt ženy (†63) ve Zlíně: Ležela ohořelá vedle pohovky, byt ale nehořel... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Podivná smrt ženy (†63) ve Zlíně: Ležela ohořelá vedle pohovky, byt ale nehořel...

Policie teď podivnou smrt ženy vyšetřuje. (ilustrační foto)
Policie teď podivnou smrt ženy vyšetřuje. (ilustrační foto) (: ČTK)

Požár si v noci na dnešek vyžádal ve Zlíně život ženy. Příčinou požáru byla pravděpodobně nedbalost při kouření, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Podle dostupných informací se jedná o první letošní úmrtí při požárech ve Zlínském kraji.

Požár v bytě v jednom z domů v ulici Padělky byl hlášen krátce před 23:00. "V době, kdy hasiči vnikli do bytu, už k žádnému hoření nedocházelo. U požáru, který zasáhnul pouze část obývacího pokoje bytu, došlo k samouhašení a požářiště už bylo vychladnuté," popsal Netopil.

Plameny podle něj zničily větší část pohovky, v jejíž bezprostřední blízkosti se nacházelo ohořelé tělo ženy. Ostatní prostory pokoje byly znečištěny sazemi. "Lze předpokládat, že po naplnění místnosti zplodinami hoření a spálení vzdušného kyslíku došlo k samovolnému uhašení požáru," dodal Netopil.

Podle zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové pětapadesátiletá žena ze Zlína oznámila na linku 158, že se sousedem našla na zemi ve vedlejším bytě ohořelé tělo své třiašedesátileté kamarádky, která v bytě žila.

"Z důvodu velmi silných popálenin na devadesáti procentech těla nebylo možné ženu na místě s určitostí ztotožnit. Policisté proto nařídili soudní pitvu. Událost prověřujeme jako usmrcení z nedbalosti, kdy nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru bylo odhození nedopalku cigarety," uvedla Kozumplíková.

Vyšetřovatel hasičů předběžně vyloučil jiné než nedbalostní verzi vzniku požáru. Hasiči nyní také zjišťují, kdy v bytě začalo hořet. Na jeho zařízení byla způsobena škoda za asi 100.000 korun. Loni při požárech ve Zlínském kraji zahynulo 11 lidí, o rok dříve jich bylo sedm.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.