Zvrat ve vyšetřování masakru v U. Brodě: Proč policie náhle ohlásila informační embargo? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Zvrat ve vyšetřování masakru v U. Brodě: Proč policie náhle ohlásila informační embargo?

Policie už nebude veřejnost informovat o tom, jak pokračuje vyšetřování.
Policie už nebude veřejnost informovat o tom, jak pokračuje vyšetřování. (ČTK)

Na informace o vyšetřování tragédie v Uherském Brodě, kde minulý týden muž zastřelil osm lidí a poté i sebe, bylo uvaleno embargo. Na konci března poskytne informace společně policie a státní zastupitelství, řekl dnes ČTK zlínský policejní mluvčí Pavel Benedikt Stránský.

"Informační embargo bylo uvaleno po dohodě policie a státního zastupitelství, žádné aktuální informace k vyšetřování nyní nebudou sdělovány," podotkl Stránský.

Tragédie v Uherském Brodě se stala minulé úterý. Třiašedesátiletý muž vešel do restaurace Družba a zastřelil osm lidí ve věku 27 až 66 let a poté i sebe. K obětem neměl žádný bližší vztah. Jedna žena byla při střelbě zraněna, podstoupila operaci v uherskohradišťské nemocnici, kde je stále hospitalizována, její stav je stabilizovaný. Jeden z hostů přežil masakr schovaný na toaletách restaurace. Několika lidem se podařilo z restaurace utéct.

Policie by měla mít v tomto týdnu k dispozici první výsledky analýzy zákroku proti střelci, výsledky zatím nejsou, řekla dnes ČTK mluvčí policejního prezidia. Na pokyn policejního prezidenta se událostí zabývá odbor vnitřní kontroly policejního prezidia. Zákrok prověřuje také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), její mluvčí dnes ČTK řekla, že výsledky zatím nejsou známy. V médiích se objevila svědectví přeživších, kteří byli v době útoku v restauraci, zákrok policie kritizují, především přišel podle nich pozdě. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) policie nechybovala.

V Uherském Brodě se lidé v pondělí rozloučili s první obětí střelce, další pohřeb se koná dnes a v dalších dnech. Rodina útočníka vyjádřila soustrast pozůstalým obětí a uvedla, že se už léta se střelcem nestýkala. Střelba vyvolala diskusi o změnách v udělování zbrojních průkazů. Útočník střílel z legálně držených zbraní.

Přečtěte si
prroud
3. 3. 2015 • 22:46

Pojdme se zmenit ze stada ovcanu na aktivni obcany co prijmou vvlastni osobni zodpovednost za svuj stat a svy deti,a zmenime to i bez revoluci a cinkani,jen se dat dohromady,toho jedinyho se totiz panicky bojej,ze budeme neco zadat a zustaneme neustupny,dokud toho nedocilime.Staci se jen domluvit a tahnout za jeden provaz,a jsou namydleny,dobre to vedi,proto nas porad masirujou mediama a cvicej zakonama a vejmyslama jako opice.

prroud
3. 3. 2015 • 22:36

A na nejaky "my",jsem uz zapomel,protoze "my" se neproberem ani kdyz nam budou hlavy rezat!!! Holt narod ma takovej osud a takovou vladu,jaky si zaslouzi!

prroud
3. 3. 2015 • 22:35

zamlzena 03. 03. 2015 158 "Vy",je myslena VLADA,potazmo justice co si dela co chce,zveda si platy a nemaka!,protoze se nechova jako nasi zastupci,ale jako skutecna totalitni vlada! Pro upresneni,zamlzena

popocatepetl
3. 3. 2015 • 18:21

Ale Chovanec se těší, až bude předseda partaje a premiér. Tak si to přece nenechá pokazit!

popocatepetl
3. 3. 2015 • 18:20

Tohle asi není policie, to je Chovanec! Zastavit to může jeho nadřízený Sobotka, pokud se pochlapí a konečně toho bezskrupulózního kariéristu odvolá. Když ho neodvolá teď, s tolika důvody, co mu Chovanec dává, brzy na to sám doplatí.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.