Zasáhl ji do hrudníku, přesto pak unikla! Stav ženy postřelené v restauraci Družba v U. Brodě se zlepšuje | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 26. května 2022

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Zasáhl ji do hrudníku, přesto pak unikla! Stav ženy postřelené v restauraci Družba v U. Brodě se zlepšuje

Šance postřelené ženy na přežití se zvyšují.
Šance postřelené ženy na přežití se zvyšují. (Foto pro Aha! – Jan Čada ml)

Stav ženy, kterou před týdnem v uherskobrodské restauraci Družba postřelil třiašedesátiletý muž, se zlepšuje. Pacientka je mimo ohrožení života ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče chirurgického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. ČTK to dnes řekla pracovnice nemocnice Adéla Polehňová.

Žena byla postřelena do hrudníku, na rozdíl od osmi dalších lidí ale střelbu přežila. Podařilo se jí dostat z restaurace ven a podrobila se operaci. "Nyní plně rehabilituje a díky lékařům, psycholožce a rodině zvládá velmi dobře posttraumatický stres," uvedla Polehňová. Dodala, že pokud nenastanou komplikace, ošetřující lékař předpokládá dobrý vývoj zdravotního stavu pacientky po stránce fyzické kondice i psychické stability.

Tragédie v Uherském Brodě se stala minulé úterý. Třiašedesátiletý muž vešel do restaurace Družba a zastřelil osm lidí ve věku 27 až 66 let a poté i sebe. K obětem, které jsou v tomto týdnu pohřbívány, neměl žádný bližší vztah. Jeden z hostů přežil masakr schovaný na toaletách restaurace. Několika lidem se podařilo z restaurace utéct. Muž střílel zbraněmi, které držel legálně.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.