Je to vyzkoušený všelék našich babiček: Proč jíst kysané zelí? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

Je to vyzkoušený všelék našich babiček: Proč jíst kysané zelí?

Z hlávky zelí si můžete vyrobit přírodní medicínu.
Z hlávky zelí si můžete vyrobit přírodní medicínu. (Ilustrační foto scom, ara)

Jižním ovocem a různými přípravky se v zimě snažíme doplňovat vitamíny. Máme však po ruce i levnějšího a zdravějšího pomocníka – kysané zelí. Vyzkoušíte ho také?

Zelná medicína
Kysané zelí patří do typické české kuchyně již mnoho generací, bylo součástí jídelníčku našich předků po celý rok a z generace na generaci se předávaly postupy, jak si kysané zelí vyrobit, a jak i proč ho často jíst.  
„Kysané zelí a jakákoliv jiná kvašená zelenina obsahují tzv. probiotické kultury. Tedy se řadí mezi probiotika, látky produkující kyselinu mléčnou, která podporuje vstřebávání vápníku a železa. Vyživují rovněž buňky tlustého střeva, podporují trávení bílkovin a cukrů a vytvářejí antimikrobiální látky tlumící růst patogenních bakterií,“ vyjmenovává výživový specialista Martin Škába.

Účinky jsou nekonečné...

– Podporuje prevenci aktuálních nachlazení

– Působí proti onemocnění trávicího traktu a různých forem zhoubných onemocnění, degenerativního onemocnění mozku

– Snižuje krevní tlak

– Podporuje plodnost

– Působí preventivě proti zácpě

– Snižuje pravděpodobnost onemocnění močových cest a gynekologických problémů

– Podporuje detoxikaci těla a krvetvorbu

Vyberte to pravé
Nejzdravější je rozhodně kysané zelí domácí, ale pokud ho kupujete, vybírejte pozorně. Na etiketě byste měli najít složení: zelí (nebo i další druhy zeleniny), kmín (případně i jiná koření) a sůl. Nic víc. Žádné konzervanty či jiné přidané látky. Účinné látky se ničí také pasterizací. Pokud chcete plně využít účinků zelí, nepoužívejte ho ani do teplé kuchyně. Tepelná úprava ničí enzymy probatických kultur.

Recept na kysané zelí
Zelí nakrájíte, přidá se sůl, kmín, cibule, pokud ji máte rádi. Uložíte do sudu a zalijete 6 až 8% roztokem kuchyňské soli. Nálev odstraní vzduch a vytvoří se podmínky pro mléčné kvašení.

Léčivý salát
Postup: 3 lžíce kysaného zelí (pro změnu můžete využít jakékoliv podoby kvašené zeleniny) smíchejte se lžičkou rozemletého lněného semínka, lžičkou rozemletého konopného semínka a lžičkou konopného oleje. Salát je vhodný k detoxikaci.

Autor:  neo

Přečtěte si
jity
18. 1. 2015 • 10:23

No to je pravda, ta bude zpívat. Jinak to objevili Ameriku, že je kysané zelí zdravé už se ví dávno.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.