Hrdinové Lukáš Paulus a Libor Ortbauer (oba 13): Zachránili topícího kamaráda! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. srpna 2022

Svátek slaví Jáchym, zítra Petra

Hrdinové Lukáš Paulus a Libor Ortbauer (oba 13): Zachránili topícího kamaráda!

Lukáš Paulus a Libor Ortbauer přebrali ceny od partnerů projektu a šek na 10 tisíc korun pro svou školu.
Lukáš Paulus a Libor Ortbauer přebrali ceny od partnerů projektu a šek na 10 tisíc korun pro svou školu. (Foto Aha! – Martin Přibyl, scom)

Hrdinové zachraňující životy. Řeč je o dětech, které byly včera oceněny v rámci projektu Dětský čin roku 2014. Cenu získali i Lukáš Paulus a Libor Ortbauer (oba 13) z Dymokur na Nymbursku. Zachránili kamaráda Lukáše, pod kterým se propadl led!

Ocenění vyhráli v kategorii Pomoc na netu. Kluci hráli ještě s kamarádem Lukášem hokej, když jim ujel daleko puk. „Lukáš se pro něj vydal a najednou se pod ním propadl led. Někde jsem četl, že na tenkém ledě si musí člověk lehnout, tak jsem sebou plácl a podal mu hokejku,“ líčil druhý Lukáš.
Jenže nastalo drama! „Svou vahou mě stahoval do díry. Já se ale nepustil, místo toho mě za nohy podržel Libor. Lukáše jsme vytáhli,“ dodal zachránce. Topící se chlapec byl totálně promočený. „Vyvázl jsem z toho jen s rýmou. Máma byla šťastná, že jsem přežil,“ řekl.

Tomáš Chrastina (14): Mladíka jsem oživoval s mámou
Ocenění v kategorii Záchrana lidského života získal Tomáš Chrastina ze Šumperka. Když byl s maminkou na golfu, uslyšel ránu. „Běžel jsem k silnici, ve stromu bylo »napasované« auto a řidič ležel na volantu,“ vyprávěl. Mladíka v bezvědomí vytáhl ven a s maminkou ho oživovali a starali se o něj. Za několik měsíců je čekalo překvapení. Řidič si zachránce našel a osobně jim poděkoval!

Tomáš Chrastina (14)

Jubilejní ročník
Cena Dětský čin roku se udílí 10 let. Letos se vyhlásilo sedm kategorií a rozdala se tři speciální ocenění. Akci moderoval Aleš Háma, patrony byli např. oštěpařka Bára Špotáková, moderátorka Lucie Křížková či zpěvák Ben Cristovao.

Hrdina roku

Autor:  et

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.