Kvůli porodu se mi zvětšila... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Kvůli porodu se mi zvětšila...

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...
Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy... (Foto ara)

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...

Dobrý den, mám pocit, že po dvou porodech je má pochva příliš velká. Mám z toho komplexy, a to až tak, že se nedokážu soustředit na styk. Dá se s tím něco dělat? Děkuji. (Iveta, 38)

Dobrý den, po porodech bývá pochva prostornější. Většinou to nemá na sexuální život negativní vliv. V ojedinělých případech, zvláště u mužů s nedostatečnou erekcí, to může sex komplikovat. Prostorná pochva není pro penis dostatečně stimulující prostor a penis je v ní jakoby ztracen. Někdy hovoříme o tzv. syndromu "ztraceného penisu".

Ženám to také nepřináší příjemné pocity, mohou mít menší kontakt s partnerem a nedostatečnou vaginální stimulaci. Tento stav se dá částečně ovlivnit cvičením svalstva pánevního dna a svalů poševního vchodu. Zjednodušeně se dá hovořit o technice "vtahování" pochvy rytmickými stahy mnohokrát denně. Ve zcela ojedinělých případech přistupujeme k chirurgické korekci, čili zúžení vchodu poševního. Máte-li problémy, doporučil bych Vám konzultaci se zkušeným gynekologem.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.