Břitvou proti hlídce VB | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. června 2023

Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert

Břitvou proti hlídce VB

Agresor vytáhl z kapsy břitvu.
Agresor vytáhl z kapsy břitvu.  (Ilustrační foto ara)

Nečekaný rozruch nastal prvního zářijového dne roku 1967 na nástupišti vlakového nádraží v Kolíně. Neznámý muž, vykazující jednoznačně známky opilosti, tam znenadání začal s křikem bezdůvodně napadat cestující, poklidně čekající na příjezd vlaku.

Jak 2. září uvedeného roku napsal denní tisk, situace se zhoršovala, opilcova agresivita stoupala. Vážně hrozilo, že někdo z přítomných může utrpět zranění. Proto byla na nádraží urychleně přivolána hlídka tehdejší Veřejné bezpečnosti. Ta obratem zjistila, že darebák se jmenuje R. L. (25). Šlo o recidivistu, který už měl na svědomí jiné násilnosti a výtržnosti, pro něž byl zadržen a vyšetřován ve vazební věznici.

Z té teprve před několika dny vyšel na svobodu. Policisté R. L. vyzvali, aby s výtržnostmi a urážkami hned přestal. Ten na to ovšem reagoval po svém – naopak ještě přitvrdil hrozbami a fyzickými ataky. Bezpečnost proto musela použít zákonem předepsané chvaty a hmaty sebeobrany, přičemž se ovšem zlotřilec pokoušel vytáhnout z kapsy kalhot břitvu, kterou hodlal na muže zákona zaútočit. Naštěstí neuspěl... Netrvalo to dlouho, a R. L. opět skončil za mřížemi, odkud ho teprve nedávno propustili.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.