Únos dítěte trval měsíc | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

Únos dítěte trval měsíc

Únoskyně hošíka vydávala za svého.
Únoskyně hošíka vydávala za svého. (Ilustrační foto ara)

Počátkem října 1965 se v Brně ztratil maličký klouček J. Z. (2) romského původu. Jeho zdrcení rodiče se bez otálení obrátili na služebnu tehdejší Veřejné bezpečnosti, která obratem vyhlásila celostátní pátrání po zmizelém dítěti.

Kriminální služba VB odvedla dobrou práci, a jak 31. října zmíněného roku uvedl deník Rudé právo, děcko po necelém měsíci vypátrala a předala ho do Brna rodičům. Vyšetřování poměrně bedlivě sledované kauzy odhalilo poněkud neobvyklý příběh. Detektivové totiž zjistili, že chlapečka unesla v Brně jistá M. P. (19) z Ostravy. Ta si našla práci v rekreačním středisku v Choceradech na Benešovsku, tedy více než sto sedmdesát kilometrů od domova uneseného dítěte.

O něj se podle tisku pečlivě starala, vydávala ho za vlastního syna. Na dotazy směřující k tmavší barvě pleti děcka vždy odpovídala, že jeho otcem je cizinec z jisté exotické země. Tato legenda vypadala natolik působivě, že nikdo dlouho nepojal žádné podezření. Přesto nakonec kriminalisté mladou ženu i kloučka našli a případ vyřešili. „Proti únoskyni bylo zavedeno trestní řízení,“ podotkl deník závěrem.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.