Kradených věcí byl plný vůz | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

Kradených věcí byl plný vůz

Chmatáci dlouhodobě vykrádali sklad obchodu.
Chmatáci dlouhodobě vykrádali sklad obchodu.  (Ilustrační foto ara)

Víceméně mimoděk se podařilo c. k. četnictvu ve Vsetíně vypátrat dva zloděje, kteří už delší čas vykrádali sklad v obchodě bratří K., v němž byli sami zaměstnáni. Podle deníku Lidové noviny ze 4. prosince 1910 šlo o Jana E. a Jana Z., oba ze sedm kilometrů vzdálené Ratiboře.

Jan E. byl vcelku náhodně přistižen při krádeži kukuřice. Obratem u něj vsetínští četníci uskutečnili domovní prohlídku a během ní jen žasli. Našli totiž spoustu nasyslených věcí – pytle s krupicí, moukou, také řetězy, biče a množství dalších předmětů. A když se ukázalo, že kradl Jan E., dalo se předpokládat, že ani jeho kumpán Jan Z. nebude mít čisté ruce a svědomí.

Následná domovní prohlídka opravdu ukázala, že tento dotyčný si nakradl pro změnu velké množství margarinu, kunerolu (bývalého umělého potravinářského tuku), celé kuchyňské zařízení a jiné drobné věci. To vše z obchodu, jehož majitelé poskytovali oběma pobertům práci a vypláceli jim mzdu. „Kradených věcí byl plný vůz,“ konstatovaly Lidové noviny. Oba chmatáci byli zatčeni a četníci je eskortovali k vsetínskému c. k. soudu.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.