Rvačka skončila zbytečnou smrtí | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 7. února 2023

Svátek slaví Veronika, zítra Milada

Rvačka skončila zbytečnou smrtí

K neštěstí došlo v obci Uhelná.
K neštěstí došlo v obci Uhelná. (Ilustrační foto ara)

V nevelké slezské pohraniční obci Uhelná zbytečně vyhasl v srpnu 1984 lidský život. Podle zpráv denního tisku z 21. srpna zmíněného roku se tam nejprve pohádali a pak i poprali dva muži. Mladší z nich (33) bitku přežil. Starší (†40) ale zemřel.

Podle dostupných údajů byl mladší ze svárlivců před tragédií již jednou soudně trestán. Když původně slovní přestřelka, v níž padaly i ty nejvulgárnější výrazy, přerostla v pěstní potyčku, získal právě on fyzickou převahu. Svého oponenta srazil k zemi, a aniž by se zajímal o jeho zdravotní stav, z místa bitky odešel. Bohužel, jeho odpůrce utrpěl natolik vážné zranění, že rvačku nepřežil.

Šumperští kriminalisté přeživšího muže zatkli a vyšetřovatel bývalé Veřejné bezpečnosti ho začal trestně stíhat jakožto původce těžkého zranění s následkem smrti a rovněž pro neposkytnutí pomoci. Přivolaná lékařská pomoc by přitom mohla protivníkův život zachránit. Obec Uhelná, kde k tragické události došlo, leží v Javornickém výběžku, nedaleko státních hranic ČR s Polskem. V době, kdy se popsaná událost odehrála, patřila Uhelná do okresu Šumperk. Od 1. ledna 1996 je součástí nově zřízeného okresu Jeseník.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.