Vražda v hořícím domě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 7. prosince 2022

Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Vražda v hořícím domě

Zapálil dům, aby zakryl stopy vraždy.
Zapálil dům, aby zakryl stopy vraždy. (Ilustrační foto ara)

Děsivý příběh, který by mohl být podkladem ke scénáři filmového hororu, se podle deníku Československá republika z 12. ledna 1923 odehrál v obci Jaroslav u Vysokého Mýta.

List psal: „Domkář Josef V. bydlel v témže domku s Annou Š., od níž před nedávnem domek za 6000 Kč koupil. Hotově zaplatil 2000 Kč a zbytek měl spláceti po částech. 30. prosince min. r. zpozorovali sousedé, že v domku hoří. Když posléze vnikli do světničky, našli na hořící posteli zuhelnatělou mrtvolu Š. Četnictvo z Horního Jelení zjistilo, že žena byla nejdříve zavražděna a pak upálena. V. žil s Š. ve stálých nesvárech, a byl proto jako podezřelý z činu zatčen.

Po delším zapírání se přiznal a vypovídal, že se dostal do hádky se Š. Dal jí několik políčků, pronásledoval ji do její světničky, tam ji rdousil tak dlouho, až omdlela. Domnívaje se, že je mrtva, hodil ji na postel, kterou zapálil, aby zničil stopy. Nato učinil poplach, že hoří. Když sousedé přispěchali ke světničce, odkud vycházel kouř, namáhal se V. vniknouti dovnitř předstíraje, že dveře jsou zamčeny či zataraseny. Poněvadž však je známo, že V. měl na Nový rok splatiti splátku na dům a že neměl k tomu peníze, je podezření, že vraždu spáchal Š. pro to. Byl dopraven do vazby okresního soudu ve Vysokém Mýtě.“

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.