Manželský nesvár řešil břitvou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. prosince 2022

Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

Manželský nesvár řešil břitvou

V krejčovské dílně panovaly sváry.
V krejčovské dílně panovaly sváry.  (Ilustrační foto ara)

Pod titulkem Manželské drama popsaly Lidové noviny dne 27. ledna 1911 krvavou událost, k níž nedlouho předtím došlo mezi manžely V. v Novém Šaldorfu na Znojemsku. Krejčí J. V. se tam pokusil podříznout své paní Kateřině krk.

List referoval: „Krejčí žil se svou ženou v neustálých svárech. Jednou je zavinil on, jindy žena, a tak oběma spolu žití stalo se nesnesitelným. Muselo dojíti k rozluštění. V tyto dny J. V. napadl ženu s břitvou v ruce. Mezi oběma rozpoutal se zápas na život a na smrt, neboť rozzuřený muž chtěl ženě podříznouti krk.

Zachytla mu sice s napětím všech sil ruku, ale přes to zranil ji muž těžce na krku a rukou. Krvácejíc z ran s křikem o pomoc rozběhla se na smrt ztýraná žena z bytu. Muž podřezal si ve chvíli na to tepny i žíly na krku a levé ruce. Oba smrtelně zranění manželé dovezeni byli po první lékařské pomoci do znojemské nemocnice.“ Tolik Lidové noviny. Zda někdo z páru, který spolu nedokázal žít v klidu a pohodě, nakonec kruté krvavé chvíle přežil, není známo.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.