Smělá loupežná krádež | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 1. prosince 2022

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Smělá loupežná krádež

Zloděj ukradl i doutníky.
Zloděj ukradl i doutníky. (Ilustrační foto ara)

Titulkem Smělá loupežná krádež nadepsal týdeník Český západ dne 2. září 1909 svou zprávu o nedávném opovážlivém vloupání do hostince v Újezdě u Přeštic na Plzeňsku. V době krádeže spal hostinský Jan T. s celou rodinou v domě a nikdo nic netušil.

Ráno zůstali šenkýř i celé osazenstvo domu v šoku... Regionální časopis psal: „V noci na 23. srpna okraden byl pan Jan T., hostinský v Újezdě u Přeštic. Zloděj, bezpochyby v místnostech dobře obeznámený, otevřel násilně stolek u výčepu a ukradl z něho 240 korun, které měl hostinský připraveny na pivo. V pokojíku, kde spal hostinský s rodinou, přeházel ve skříni prádlo, vzal si však jen vestu s hodinkami a břitvu, načež vrátil se opět do výčepu.

Posilniv se jednou malinovkou, s celou zásobou tabáku, doutníků a buřtů nepozorován zase se oknem vytratil. Odvážný tento čin svědčí, že zloděj připraven byl i na vraždu, kdyby snad někdo z domácích se byl probudil a na odpor se postavil.“ Případ začali vyšetřovat c. k. četníci ze stanice v Přešticích. Zda se jim podařilo zloděje vypátrat a zatknout, není známo.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.