Kriminálnice zapálila rodný dům | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. prosince 2022

Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora

Kriminálnice zapálila rodný dům

Dům žena zapálila proto, že ji otec chtěl vykázat.
Dům žena zapálila proto, že ji otec chtěl vykázat. (ilustrační foto ara)

Třikrát soudně trestaná mladá žena (26) z Prostředního Žlebu na Děčínsku zapálila jedné únorové noci roku 1972 rodný dům. V hořícím stavení přitom spali její otec a bratr. Oběma naštěstí zachránil život všímavý příslušník bývalé Veřejné bezpečnosti.

Muž zákona bydlel nedaleko a požár zpozoroval jako první z obyvatel obce. Žhářka přitom klidně zpovzdálí pozorovala, jak se oheň šíří. Zda se stavení podařilo aspoň zčásti zachránit, není známo. Dotyčná se živila všelijak, jen ne poctivou prací. Nejčastěji krádežemi, ale i vlastním tělem. Proto už třikrát usedla před soudem na lavici obžalovaných. To jejího otce rozlítilo natolik, že nezdárnou dceru na sklonku roku 1971 vykázal z domova. Když vyšetřovatel kriminální služby a požárníci zjistili, že oheň byl založen úmyslně, padlo podezření právě na ni. Byla pol i c e j n ě zadržena a vypověděla, že požár byl pomstou otci za jeho odmítavý přístup k ní. Recidivistka čelila u soudu obžalobě ze žhářství a dvojnásobného pokusu vraždy.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.