Kristýna Leichtová (39) si nepotrpí na zájezdy...

Dobrodružná povaha ji už zavedla na nejrůznější místa. Kristýna Leichtová (39) ráda poznává místa, ale na zájezdu, který organizuje nějaká cestovní kancelář, ji nepotkáte. Paradoxně si sice zahrála ve snímku Účastníci zájezdu, kde se se skupinkou cestovatelů vydala k moři, ale v opravdovém životě dává přednost samotě. Předloni vyrazila autem s rodinou do Itálie. Bydleli v kempech a nocovali ve stanu. Prozkoumali společně Veronu, Ferraru i italské letovisko Sistiana, kde točila právě Účastníky.
Grado – Itálie
Přímořské město se nachází v severovýchodní části Itálie mezi Benátkami a Terstem na stejnojmenném poloostrově. Z jedné strany má Jaderské moře, z druhé Laguna di Grado. S pevninou je tato destinace spojena mostem protínajícím lagunu až k městu Aquileia. Grado je město s bohatou historií, ale slouží i jako lázeňské středisko pro dovolenou plnou odpočinku na pláži. Téměř po celém jižním pobřeží se táhne písečná pláž náležící hlavně přilehlým hotelům, kde je vstup zpoplatněn. V západní části, kde začíná historické centrum, pláž pozvolna přechází do menší oblázkové veřejné pláže. Vede tudy romantická promenáda až do nejzápadnější části. Sever Grada je převážně okupován přístavišti. Z jednoho z nich se můžete malou lodičkou vydat na ostrov Barbana, kde najdete starobylou Mariánskou svatyni. Leichtová poloostrov vyhledala hlavně kvůli klidu, který nabízí. „Na čtyři dny jsem jela s kamarádkou a batolaty k moři. A náš cíl bylo Grado,“ vysvětlila. V nádherném prostředí Campo dei Patriarchi v starém městě můžete obdivovat ranní stavby Bazilika di Sant’Eufemia, Baptisterium a Bazilika di Santa Maria delle Grazie. Ústřední městský život se soustředí na náměstí Piazza Biagio Marin pojmenovaný po slavném básnikovi. Tady můžete obdivovat pozůstatky starobylého sídla baziliky.
Remeš – Francie
Toto francouzské město je spojené s korunovacemi králů i s králem nápojů, šampaňským. Pyšní se památkami zapsanými na seznamu UNESCO. Klenotem evropské gotiky je katedrála Notre-Dame z 13. století, kterou najdete přímo v srdci města a můžete na ní obdivovat 2303 soch! Asi nejznámější z nich je Usmívající se anděl, jehož zářivý úsměv opravdu nemůžete mezi ostatními přehlédnout. I když byl během první světové války poničen a hlava se pádem z výšky rozbila na několik kusů, podařilo se jej znovu zrekonstruovat. Bývalá arcibiskupská rezidence, palác Tau, se nachází hned vedle katedrály a sloužila jak pro ubytování králů, kteří čekali na korunovaci, tak i k následným oslavám. Dnes je zde Muzeum uměleckých předmětů remešské katedrály a ukrývá Svatou ampuli s posvátným olejem používanou při korunovaci. Bazilika Saint Remi z 11. století, patřící k symbolům kraje Champagne, je zapsána na seznamu UNESCO. Hříchem by bylo opustit Remeš bez ochutnávky šampaňského. Přímo zde totiž sídlí 8 výrobců, jejichž sklepy si můžete dokonce i prohlédnout.
Více míst Kristýny Leichtové najdete v tištěném APŽ číslo 14.