Sigourney Weaverová (75) z kultovního Vetřelce - Dvakrát podstoupila psychoterapii!

Vyrůstala v bohaté rodině, kde měla snad všechno, kromě toho nejdůležitějšího a to pozornosti a lásky. Když se řekne Sigourney Weaver (75), každého hned napadne trhák Vetřelec. Díky němu se totiž herečka proslavila. Původně však o umělecké dráze neuvažovala, protože jí všichni říkali, že kvůli své výšce nikdy úspěšnou herečkou být nemůže. Na začátku kariéry hrála podřadné role prostitutek nebo vražedkyní, až přišla její osudová role Ellen Ripleyové.
Narodila se jako Susan Alexandra Weaverová 8. října 1949 v New Yorku. Její otec Sylvester byl za války poručíkem námořnictva, po návratu se mu podařilo vybudovat televizní impérium NBC. Maminka Elizabeth byla populární britskou herečkou, která hrála většinou v Hitchcockových filmech. Oba rodiče byli nadmíru zaneprázdněni a na Susan i jejího staršího bratra Trajana neměli příliš času. Vychovávaly je chůvy. Malá Susan měla dobrodružnou povahu, s panenkami si moc nehrála a místo toho raději chodila za svým otcem do televizního studia nebo si četla. Nejraději však trávila čas sama se sebou. Mezi spolužáky byla za podivína. „Šťastné dětství jsem neměla. Ve škole se mi posmívali kvůli mé výšce a já se ve svém těle fakt necítila moc pohodlně,“ přiznala v jednom z rozhovorů dívka, která nakonec vyrostla na 182 cm. Snad tou největší ránou pro ni však bylo, když ji srovnávali s její krásnou matkou. Susan se natolik uzavřela sama do sebe, že ji rodiče poslali na psychoterapii. „Netoužila jsem po ničem jiném, než odejít z domova,“ přiznala. Jenže rodiče to pochopili jinak a poslali ji do elitní soukromé školy.
Změna jména
Tam to ale byla ještě větší hrůza. Zase se jí všichni posmívali, jak je vysoká, a Susan kvůli tomu hodně trpěla. Tehdy četla Velkého Gatsbyho, kde ji zaujalo jméno jedné z postav – Sigourney. „Znělo mi to jako pravé divadelní jméno, dlouhé a takové kudrnaté. Rozhodla jsem se, že se tak budu jmenovat,“ svěřila. Zároveň chtěla být tak silná jako Velký Gatsby a ubránit se celému světu. Snila o tom, že by mohla být také herečkou jako její matka. Jenže to jí učitelé příliš nedoporučovali. Přesto si postavila hlavu a v šestnácti se o letních prázdninách vydala na kočovné turné s jednou divadelní společností. Hrála v několika hrách, včetně slavné Tramvaje do stanice touha, a byla výborná. Jenže sama zjistila, že výška je opravdu problém, protože vyčnívala nad většinou svých hereckých kolegů. Přesto se přihlásila se tedy na Stanfordskou univerzitu, kde studovala angličtinu a drama. Po prvním ročníku odjela na čtvrt roku do Izraele a potom přestoupila na prestižní Yale School of Drama. „Věřila jsem si, ale i tady mi učitelé říkali, že jsem prostě moc vysoká, a tudíž neobsaditelná,“ svěřila s tím, že většinou hrála vražedkyně, prostitutky nebo staré ženy. Prostě vždy někoho na okraji společnosti. V jedné z jejích rolí ji však uviděl Woody Allen (89) a obsadil ji do postavy jako svoji přítelkyni. Přestože byla na plátně jen pár vteřin, byl to pro ni odrazový můstek.
Osudová role - Nejen o tom čtěte v tištěném APŽ číslo 15.