Škodí vlasům fénování?

Zaručených rad a tipů, jak se nejlépe starat o vlasy doma, existuje nespočet. Některé z nich však nemusí vlasům ani trochu prospívat, ba jim naopak velmi škodit. Kadeřník Tomáš Arsov, ambasador řady Ultimate Experinece od Rowenta, vyvrací šest velmi častých mýtů, které o péči o kadeře kolují. Pojďme si na ně posvítit…
Fénování kadeřím neprospívá
Už dávno neplatí tvrzení, že je pro kadeře nejlepší, když po umytí samy uschnou. Ve skutečnosti to totiž může hodně uškodit pokožce hlavy, a to i v létě, když je hodně teplo. Dlouhodobější vlhkost podporuje množení bakterií a plísní, navíc neprospívá ani vlasovým folikulům, které můžou snadno prochladnout. Tomu lze předejít právě tím, že se vlasy vyfénují. „Vlasy vždy fénujte ve směru jejich růstu a ve vzdálenosti alespoň 20 cm od hlavy na středním stupni tepla, střídavě se studeným vzduchem. Tím se vlasy uzavřou a získají lesk,“ doporučuje kadeřník Tomáš Arsov.
Vlasy se musí vyfénovat co nejrychleji
Je to přesně naopak, prudké a nešetrné vysoušení kadeřím vůbec nesvědčí. V důsledku horkého přímého tepla sice budou vlasy suché, ale v závislosti na jejich typu a struktuře dochází k jejich menšímu či většímu poškození. Aby neztratily nic ze svého půvabu a zdraví, chce to trpělivost a také kvalitní fén, vhodné jsou například tzv. vysokorychlostní, které vlasy vysuší za dobrý čas, ale zároveň maximálně šetrně. Pro dosažení požadovaného efektu se doporučuje sušit kadeře cca na 80 %, a to na středním či nízkém stupni teplotě. Důležité je také používat přípravky na ochranu před teplem!
Více tipů pro péči o vlasy čtěte v tištěném APŽ číslo 33.