Důchody umělců jsou pod hranicí důstojnosti, tvrdí prezident Herecké asociace Jiří Hromada! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. května 2024

Svátek slaví Alexej, zítra Květoslav

Důchody umělců jsou pod hranicí důstojnosti, tvrdí prezident Herecké asociace Jiří Hromada!

O živoření herců v menších městech dobře ví prezident Herecké asociace Jiří Hromada (50). „Ono je vidět na pražské hvězdy, které mají hodně pracovních příležitostí. Ale kolegové na oblastech mají platy 20 000 hrubého, tak si každý snadno spočítá, kolik asi dostanou. Jejich důchody jsou pak pod hranicí lidské důstojnosti“ říká rozhořčeně.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

valysdr
10. 11. 2013 21:01

Vážení herci, slovenskí a českí. V 1989 ste spolu s Havlom odštartovali v divadlách revolúciu. Za komoušou ste sa mali ako prasatá v žite. Vraj ste nemali slobodu. Dnes keď hráte tie blbosti a tak isto môžete hrať iba to čo Vám predpíšu producenti, plačete, že máte malé dôchodky? Čo ste chceli to máte. Vy ste tí poslední čo sa môžete sťažovať. Naopak všetci oststní dôcodcovia, by mali ísť do divadiel a za ten výsledok Vašej revolúcie Vám napluť do ksixtov.

bohatypoodnikatel
11. 11. 2013 01:00

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

smazan_20150109
11. 11. 2013 05:37

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bohatypoodnikatel
11. 11. 2013 08:47

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

marie60
11. 11. 2013 07:47

hu2hu
10. 11. 2013 20:46

Hromadovi asi neřekli, jak se počítají důchody pro ostatní lidi.

avena1
10. 11. 2013 19:54

Chudáci, každou chvíli se dočtu, kolik má některý herec za jeden jediný natáčecí den! A že se jich v různých nekonečných seriálech uchytilo...Za jeden den třeba 10.000, chápete to někdo??? To má člověk pracující v jiném oboru za celý měsíc!!! Tak ať si z toho šetří na důchod, mnozí či spíše většina nemá už z čeho šetřit!

bohatypoodnikatel
11. 11. 2013 01:01

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

marie60
11. 11. 2013 07:48

...kolikrát ani ne za celý den, jen za několik hodin.

brum
10. 11. 2013 19:49

Článek na objednávku a zcela mimo mísu.Výpočet důchodů platí pro všechny stejně!O zmíněných 20tis.příjmu herce na oblasti se spoustě pracujících ani nezdá,o nezaměstnaných ani nemluvě!Dnes,kdy se kabelové televize počítají na desítky a vše je v nich dabováno, se uplatní téměř každý,kdo umí česky!Když se ozvou odboráři,tak je páni umělci titulují jako rudou lůzu!Co jsou oni,když v době příjmu rozhazují a když chybí,tak brečí.Silně mi to připomíná utiskovanou menšinu.

avena1
10. 11. 2013 19:55

brum
10. 11. 2013 20:02

Ještě jsem zapomněla dodat,kolik nese v ČT opakování seriálu kolem dokola.Od té doby,co p.Töpfer prosadil vyplácení divident z každé vysílané reprízy téměř neslezl z obra­zovky­.Spo­čítej­te si,kolikrát se v týdnu objeví v Četnických humoreskách a Životě na zámku.K tomu si připčítejte ,kolikrát se tyto seriály už reprízovaly krát několik desítek dílů.Přiznejte si - kdo z vás to má? O honorářích za natáčecí den seriálu - škoda slov. Koho chcete - páni herci - svým fňukáním dojmout?

bohatypoodnikatel
11. 11. 2013 01:01

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

kamilio45
10. 11. 2013 18:48

Páni autoři hoh a mir. Je jasné, že vás o tento článek "umělci" požádali. Proč tam nenapíšete kolik je průměrný důchod v ČR? Nesrovnávejte to s Prahou. Jsem z Moravy a průměrný plat v našem okrese je 14.836 Kč. Tak jaký z toho budou mít lidé asi důchod? A to nemají možnost jako umělci tu tisíce v televizi, tu tisíce ve filmu a pod. A budou z toho muset vyžít. Tak už přestaňte fňukat, měli jste v minulosti šetřit na stáří. Nepřeji vám navíc proti normálnímu občanovi ani korunu navíc!!!!

avena1
10. 11. 2013 19:45

Naprosto souhlasím, 20.000 hrubého, i když to je několik tisíc pod tzv. průměrem (kolik lidí ten průměr má???), mi připadá v dnešní době jako docela slušný plat, který určitě nemá ani polovina pracujících. Mít takový plat, byla bych šťastná. Dnes se firmy nestydí nabídnout nástupní plat 12.000, a přesto jsou lidé bez práce ochotni za takový peníz dojíždět třeba hodinu či dvě denně. Jaký z toho budou mít jednou důchod? Tak nechápu důchodce, který má toto v čistém a ještě si stěžuje! Průměrný důchod je snad přes deset tisíc a nevidím důvod, proč by zrovna herci měli být nějak zvýhodněni. Mají ho přece za práci, stejně jako ostatní lidé různých profesí.

bohatypoodnikatel
11. 11. 2013 01:06

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bohatypoodnikatel
11. 11. 2013 01:02

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

majojo
10. 11. 2013 18:39

Určitě neobjevuji diskusní Ameriku, ale ti zpovídaní herci uvádějí výši holých důchodů vyměřených důchodovým zabezpečením. To, co berou bokem - tantiémy, honoráře, už nezveřejňují. Což se samozřejmě netýká herců na oblastech, kteří mohou mít do kapsy hluboko, i když známe takové šmidlibojs, co si vyšmidlali na rolls royce.

henryj
10. 11. 2013 18:10

Všichni máme málo,ale! Jako důchodce jsem úplně jinde než třeba kolega ze Švýcar,to jsem pracoval v hutích 12 let,hornictví(po smrti kolegy jsem utek)6let a zbytek na dráze,kde jsem si mysle,že se opeřím.Ztratil jsem iluze i peří.H erci???Jejich tantiémy bych chtěl mít.Dlaždič vydláždí chodník!!!Všichni po něm chodí!!!! ale nikdo mu nedává ani korunu tantiému.CO NA TO OSA ti hajzlové nic.

prroud
10. 11. 2013 19:55

Svata pravda!!! Spravne by mel kazdej mit narok na tantiemy a autorsky prava za svou praci! Zapnes,vypnes vypinac a ..........platis desetnicek elek­trika­rovi,­deset­nicek vyrobci vypi­nacu­....­....­...to se nedeje,udelas praci,dostanes zaplacino a cau,proc ne "umelci"????Nas.rat na hrob!Vsichni nebo nikdo!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.