Komunističtí poslanci: Havla uctívat nebudeme! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 3. května 2024

Svátek slaví Alexej, zítra Květoslav

Komunističtí poslanci: Havla uctívat nebudeme!

Ačkoliv při úterní pietní schůzi Sněmovny, kde byla uctěna památka Václava Havla (†75), přišli v černém i komunističtí poslanci, někteří z nich raději zůstali doma.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

kattrin
23. 12. 2011 06:46

ubožáku...

kajman1
22. 12. 2011 21:17

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

simeonsimeonovic
22. 12. 2011 23:47

NE, JE TO NEBEZPEČNÝ FANARISMUS

historici
22. 12. 2011 18:05

Speciální lékaři a speciální asisjské pohřby, to by Havel nechtěl, vždyť slíbil, že už nebudou výhody pro papaláše a teď jej léta znásilňovali speciální péčí a ještě jej hanobí speciálním stalinským pohřbem. No fuj.

darkazach
22. 12. 2011 18:14

No jo. Lidé mu tuhle úctu projevují dobrovolně. A jestli po tobě ani pes neštěkne, tak je to jen tvůj problém

lipno
22. 12. 2011 21:32

Vymyté mozky jako v Severní Koreji je dobrovolnost?

marmat
22. 12. 2011 23:07

A řada prezidentů a ministerských předsedů z celého světa se PROPŮJČILA podle Vás "ŠAŠKÁRNĚ" 1 DEN PŘED ŠTĚDRÝM DNEM???

bohatypodnikatel
26. 12. 2011 20:17

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

kajman1
22. 12. 2011 21:18

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

kochan
22. 12. 2011 17:50

Že mu huba neupadne, vždyť on nikdy žádnou demokracii a práva a svobody a nadstranickost u občanů neuznával. Za tohle soudruzi v totalitě občany věznili a popravovali. Je vidět, že komunisté vždy byli hajzlové a stále jsou.

perla99
22. 12. 2011 17:26

jsem obyčejná občanka a Havlovi také nebudu vzdávat úctu, protože si o něm myslím své. Každého věc, koho uctí a koho ne. Místo, abychom si užívali převánoční čas, odevšad se na nás "valí" Havel. Dneska jsem se podívala na stránky své banky - celé černé. Zaměstnavatel nám rozeslal e-mail, abychom zítra drželi minutu ticha. Kde to jsme? Budou nám nařizovat, za koho kdy a jak máme truchlit?! Ať jdou do háje.

hejhej
22. 12. 2011 17:40

Přesně jak za totality.Když zemřel prezident náš nebo ze SSSR školy byly nahnány do špalírů, v práco byl povinný smutek,restaurace byly v době smutku zavřené a vše bylo povinné.To s.grebeníček už zapomněl.Dnes je to dobrovolné.Havel toho udělal pro tuto zem rozhodně více než nějaký Tonda Zápotocký nebo Novotný.

jity
22. 12. 2011 22:02

grebeníček ať si bleptá co chce, ten mi nezajímá, ale ta mediální masáž ohledně pana Havla je opravdu přehnaná. Myslím, že ani on by o to nestál, vždyť všichni jeho známí říkají jak byl skromný. Ať má státní pohřeb, ať je pochován se všemi poctami, ale toto co se děje už je komedie a to si snad nezaslouží.

kochan
22. 12. 2011 17:42

Ale ve svobodě, za kterou Havel pro náš národ bojoval se ti vegetí dobře že jo.

zidoniusek
23. 12. 2011 08:50

Hochu,hochu.nevíš o čem píšeš.

ivkanatka
23. 12. 2011 10:57

Kochane, volám na tebe dr. Chocholouška !!!!!!!

historici
22. 12. 2011 16:53

Co řekl Grebeníček a ČTK cenzuruje:
Otázka pro poslance Miroslava Grebeníčka
Jaký byl důvod vaší neúčasti na pietním aktu ve sněmovně k úmrtí Václava Havla. Jeden z deníků vás v té souvislosti kádroval jako zosobnění údajného stalinistického křídla v KSČM.

Smrt člověka je vždycky smutná. Zejména pro jeho nejbližší a ty, kdo se s ním blíže poznali, nebo si k němu našli silnější vztah. Pak je tu, pokud to rodina připustí nebo si to dokonce vyžádá, ještě i protokol, který umožňuje formalizovanou účast i formální pietu. Z těch pro rodinu a lidi blízké nejsmutnějších okamžiků by se ale ani v tomto případě nikdy nemělo stát pouhé politické divadlo nebo obchodní a dokonce kariérní záležitost, kdy se účast či neúčast bude vynucovat nebo známkovat. Není to v takových okamžicích slušné, a to tím spíše, když se to bodování a vyhodnocování „povinné“ účasti spojí s trapným nálepkováním.

V jistém deníku, mám-li odpovědět na druhou část otázky, jsem si za léta v politice zvykl na leccos včetně okopávání kotníků. Podle Práva už jsem byl konzervativec, podruhé moderně levicový a teď zas vytahují účelovou nálepku stalinisty. Vždycky to měli „srovnané“. Chci ale být poctivý ke čtenářům Haló novin a předejít dalším spekulacím. S Václavem Havlem jsem měl možnost několikrát jednat. V té souvislosti chci připomenout jedno. Kdyby na místě prezidenta Havla byl člověk schopný demokratické diskuse a nadstranického přístupu, ochotný plně respektovat a hájit Ústavu a Listinu základních práv a svobod, mohly být škody napáchané autoritářskými vládami přece jen menší. Vždyť právě letitá nemožnost dialogu, cenzura politických hlasů opozice a nezávislých odborníků je jednou z příčin hluboké politické, ekonomické, sociální a morální krize české společnosti těchto dnů.

Ano, právě Václav Havel se nemalou měrou zasloužil o to, že na české politické scéně zdomácněl jev nazývaný jako politický rasismus. Ne, nikdy jsem nežádal po Václavu Havlovi ani po jeho nástupci, aby miloval všechny s

hillarka
22. 12. 2011 15:58

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

henes
22. 12. 2011 14:38

http­://www­.you­tube­.com/w­atch?­v=CtzQ­Dantj6A

caligula
22. 12. 2011 14:38

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.