Marta Verner vysvětluje: Ani Maruška nebude Vernerová! Proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. května 2024

Svátek slaví Zikmund, zítra Alexej

Marta Verner vysvětluje: Ani Maruška nebude Vernerová! Proč?

Zpěvačka Marta Jandová (40), po sňatku Verner, začala svoji kariéru v Německu, aby jí nikdo nepodezříval z toho, že jí cestičku ke kariéře vyšlapal tatínek Petr. Budoucímu životu v zahraničí se nebrání, což bylo jedním z hlavních důvodů k tomu, proč odmítla českou příponu –ová.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

hromosvody
28. 07. 2014 11:15

Ano, jako porotkyně té soutěže byla otřesná. Navíc je velmi nesympatická a arogantní - to po otci

chanel5
28. 07. 2014 11:09

Dávám ti za pravdu s tou češtinou, cizími slovy apod. Jinak rozlišení rodu má i Rusko, Polsko a Řecko. Je pravda, že s tím OVÁ v cizině prostě velké problémy jsou a dokud jsme nebyli v EU neuznali např. Francouzi, že jsem mého muže manželka, protože mám prý jiné jméno, Nemluvě problém dostat se s manželem do Švýcarska, jméno mi neuznali, pro ně to bylo jiné jméno a basta. Jela jsem tam na černo s tchánem přes pole. To už si neumíte ani představit, ted si jezdíte kde chcete, ale kdo trvale žije v zahraničí musí stále vysvětlovat proč nemá stejné jméno jako muž. Proč tam je to ová. A stejně vás tady pak jmenují bez toho ová, když přijdu s manželem někam, neřeknou např.pane Novák, paní Nováková, ne jen pan a paní Novák.

lukreciaborgia
31. 08. 2014 10:45

chanel5-co to pořád meleš o potížích ve Francii?Neteř tam žije asi 25 let,jezdím tam stejně dlouhou dobu a jmenují se normálně šesky s -ová.Třeba on Novák,ona Nováková.Nikdo jim za celých 25 let nic neřekl,prostě se tak jmenují.Mají tam jména africká,muslimská a bůhví jaká a nevím proč by měli mít potíže s tím,že se každý jmenuje jinak???Dokonce její dcera,třeba Nováková si vzala z Prahy Ševčíka a nechali si každý své jméno a jsou manželé!!Bydlí v Lyonu.Manželé Nováková-Sevcik.No a co??NIkdy s tím potíže neměli a nikoho na úřadě to ani nena­padlo­.!!Ne­říkej­,že bydlíš v cizině!!To neuvěřím,protože píšeš koniny.Tam to nikomu nevadí!

hromosvody
28. 07. 2014 11:19

Ano, je to tak - jsme obyčejní křupani

stekavypes
28. 07. 2014 05:41

Jedním slovem kráva.Ať táhnou tyhle všechny do ***,tam kde jim ová nebude vadit.Zpívat stejně moc neumí a jenom jméno ji tam drží.

karkulka_z_lesa
28. 07. 2014 06:30

ty patříš taky k těm, co nevidí přes okraj svého talíře.....

smazan_20150109
28. 07. 2014 07:00

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bernadette
28. 07. 2014 04:27

No mě to nakonec nepatřičné připadá. Nic prtoti tomu, chápu i důvody, ale nechápu to "V" na začátku. To teda ať si nechá změnit na "W", aby holky byly opravdu Verner a ne Fernr.

bonyaklid
28. 07. 2014 00:35

To víš, jak se blb naučí jedno cizí slovo, používá ho hojně, rád a všude. K moce prostě nedošla...

matylda-rut
27. 07. 2014 20:56

Taky to vidím s tím ová přehnaný. Před 300 lety se jmenovaly ženy jinak, měly jen A za mužským příjmením. Např. Hnízdal/Hnízdala, Prokop/Prokopa, Zeman/Zemana. Tedy jen A a to stačí, pak sem vlezlo to ruské ová. S tím Ová jsou v cizině jen a jen problémy.

eremita
27. 07. 2014 22:06

Žijeme v české přítomnosti 21.století, nikoliv v cizině, tyhle reminiscence jsou zcela mimo. Jinak se každý může svobodně rozhodnout, jakou variantu příjmení si zvolí pro běžný život, i když mnohdy je módní trend na úkor směšnosti, ale každému jak to vyhovuje...

matylda-rut
27. 07. 2014 23:58

Ty jsi pěkná husa jak vidím. Nevím kolik ti je, ale nemáš o dějinách páru. Ještě nedávno jsi se nesměla rozhodnout jak jsi chtěla, to jsi to OVÁ musela příjmout i když se ti to nelíbilo. Víš ty vůbec jak jsme k tomu OVÁ přišli? Kdybys to věděla, psala by jsi jinak. Víš vůbec kdy se slovo reminiscence používá? Víš vůbec co znamená? Příště to napiš raději česky, když žijeme v Česku, nemrš češtinu a nebudeš se zešměšńovat! Ono i když znáš možná význam slova nebo si myslíš, že ho znáš, neznamená to, že se to slovo používá za každé situace. Děvenko, děvenko, to je mi moc povrchové.

matylda-rut
27. 07. 2014 23:59

A čekám až opravíš...........

bonyaklid
28. 07. 2014 00:36

To víš, jak se blb naučí jedno cizí slovo, používá ho hojně, rád a všude. K moce prostě nedošla...

hromosvody
28. 07. 2014 11:09

Nechci se tady nikoho zastávat, ale to vaše povýšené "děvenko, děvenko ..." je mi krajně nesympatické. Pokud takto mentorujete všude ve vašem okolí, pak nebudete mít patrně příliš přátel

matylda-rut
28. 07. 2014 20:10

A to jak to napsala eremita ti nevadí, aha, tak to ano, nejsi ty eremita osobně? A jak se vyjadřuješ česky - mentorujete. Jen do toho, nandej ještě více cizích slov do věty, v Česku přeci platí čím víc cizích slov o to jsem inteligentnější. Ono slovo - poučovat - je ti moc obyčejné co? Myslím, že jsem odpověděla tak, jak si to eremita zasloužila. Pouze jsem poukázala na to, že se české ženy jmenovaly tak jako Polky - pouze s A na konci a že nám pak vnutili ruské - ová. Reakce eremity byla opravdu mimo.

lukreciaborgia
28. 07. 2014 21:26

matylda-rut- to jsi poukázala dost blbě.Nikdo nám nic nevnucoval a v Rusku už vůbec ne!!!Bydlela jsem tam 5 let a spíše tam -ová nemají.Někdo jo,ale většinou ne.Je fakt,že jsem se na to nikdy neptala,ale to -ova a -ovová si přidávali k ruským j´énům pražští novináři.A proč Polky s A na konci?Švagrova rodina jsou všichni Poláci,ale A nemá na konci jména žádná žena.Popleto.

matylda-rut
28. 07. 2014 21:51

Popleto si nadávej někomu jinému, já to určitě nejsem. Když už čteš, tak čti vše. Já psala o minulosti, viz.: 27. 07. 2014 20:56, že jsme se kdysi dávno psaly tak jako Polky nakonci s A a ne s OVÁ. Pak se převzalo od Rusů to -ová a to že Rusky to nyní už taky nepoužívají vím, proto nejsem ani já přítelem toho -ová.

smazan_20150109
28. 07. 2014 07:01

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.