Marta Verner vysvětluje: Ani Maruška nebude Vernerová! Proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Marta Verner vysvětluje: Ani Maruška nebude Vernerová! Proč?

Zpěvačka Marta Jandová (40), po sňatku Verner, začala svoji kariéru v Německu, aby jí nikdo nepodezříval z toho, že jí cestičku ke kariéře vyšlapal tatínek Petr. Budoucímu životu v zahraničí se nebrání, což bylo jedním z hlavních důvodů k tomu, proč odmítla českou příponu –ová.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

.abcd.abcd.
28. 07. 2014 21:19

Ženské jedou. Tak podle mě to - ová- nepatří do 21. století. Česká koncovka -ová historicky vyjadřovala, že daná žena patřila nějakýmu muži. Což platilo doslovně i podle zákona. Myslím si, že když se žena vdá, tak muži nepatří, jinak by s ní mohl dělat co chce, není jeho majetkem. Tedy já bych to ová zrušil. To není nic českýho jak se některý domnívaj. I v Rusku už to nedávaj, tam říkaj jen Putin a Putina, aby bylo jasný, že jde o ženskou podobně jako u Řeků. A nehádejte se tady!

matylda-rut
28. 07. 2014 21:54

No konečně někdo kdo má o tom páru, já si tady připadám jak kůl v plotě. Člověka tu napadají jen proto, že nemají vůbec páru co to - ová znamená. Dík, že jsi to sem napsal.
Číst tady taky asi neumí.

babapsi
28. 07. 2014 19:32

ona marta už teď vypadá starší než její manžel, který je věkem o dost mladší, časem už nebude vypadat jako jeho matka,ale jako jeho babička, manžela rozvedla, takže si vybudovala své štěstí na neštěstí někoho jiného, FUJ!

1pravda1
28. 07. 2014 16:11

Nejvíce mi vadí přechylování cizích jmen, např. Obamová, Jolieová apod. ale u Ema Smetana - prostě říkají Smetana a nepřechylují!!! Co je to za paskvil - žena se má nazývat jménem, kterém má v občance a dost, přidávání -ová tam, kde není je otřesné.

lukreciaborgia
28. 07. 2014 15:35

To ji měla dát hned jméno Méry Reklama Verner.

tulip
28. 07. 2014 13:33

Marta Jandová je mi moc sympatická.Jen bych ráda podotkla,že jsem žila v Německu 10 let a nikdy jsem neměla potíže s tím,že jsem -ová.Buďto to bylo přijímáno zcela normálně,nebo já jsem věděla,že Frau Straka jsem já.I listiny od německého notáře,kde jsem jmenována Frau Straka,jsou platné i v České republice.

chanel5
28. 07. 2014 19:49

Nevím kde jsi žila, ale pokud se jmenuješ Straková, pak žádný notář nenapíše Straka. Sorry co to meleš, notář potvrdí to co máš v občance!

b_anka
28. 07. 2014 20:19

b_anka
28. 07. 2014 20:19

Souhlasím s Chanel, žádný notář něco takového nepotvrdí. Jméno musí odpovídat jménu uvedeném v občanském průkazu. Žiji rovněž v cizině a náhodou u notáře pracuji.
A s tím "ová" bývaly opravdu velmi veliké potíže, dnes je to jiné, mnohem snažší. Musí se taky uvést, že problémy neměli turisté, ale ti co tu žili trvale.

hromosvody
28. 07. 2014 11:00

Jandová je ošklivá a vůbec není sexuální dračice, jak o ní někde píšou. To si asi vymyslela sama to pojmenování když šla od svého plastického chirurga s nafouknutýma koz..., které se k ní mimochodem ale ani trochu nehodí.
Jen aby holčička nebyla taky podobou po dědečkovi

chanel5
28. 07. 2014 10:59

Pro všechny - není důležité jak se píše Verner nebo Werner, hlavně, když má celá rodina jedno jméno. Marta ví o čem mluví. Žiji v cizině a kvůli tomu OVÁ mám dodnes velké problémy. Pro ně jsou např. Novák a Nováková dvě jména. Vidí to asi tak jako Neu a Neumann. Takže schvaluji co udělala, dokud přemýšlí o tom žít v cizině. Pak už jen řekne Verner s V a je to.

lukreciaborgia
28. 07. 2014 15:24

chanel5-co to tady meleš??No tak když se ti zdá,tak to budou 2 jména.Germáni ani Francouzi /z vlastní zkušenosti/ toto vůbec neřeší.Kdybys měla 3 jména,tak se nic neděje.Sabina Laurinová má dcery Vojtková a Kožušníková nebo jak se jmenuje.Kateřina Macháčková má syna Svojtku a dceru Zmatlíkovou a nic se neděje!!!Jestli se jmenuji jinak s -ová,taqk to taky nikdo neřeší.Prostě se jmenujem jinak.Vrchol hlupáctví je Třeba Kateřina Konvalinka Průšová.Romana Jákl Vítová.To jsou chděrky.To nemluvím o správných češkách,Isabella Zajíc,Romana Houžva,Andula Pomeje ,Petra zmije atd.....Ale s -ova jsem nikdy nikde potíže neměla.

chanel5
28. 07. 2014 19:41

Nic nemelu, to spíš ty mluvíš jen o tom, když někdo jede na dovču, to opravdu nikdo nikoho nezajímá, ale pokud by jsi tu trvale žila jsou problémy. Od té doby co je Česko v EU je to lepší, ale dřív to byl horor. Já tady žiji již 30 let a vím svý. Francouzi mne jako manželku neuznali, stejně tak jako Švýcaři. Tak mě nemusíš napadat, když nevíš jak to bylo a jak to i dnes často je.

leidy2
28. 07. 2014 10:50

Verner je na ženský a myslím, že bude mít paní Jandová osud své
matky. Má na krku 4 křížky a až jich bude mít trochu více, tak
pan Verner se ohlídne jinam. Maruška nebude překážkou.

lukreciaborgia
28. 07. 2014 15:27

leidy2 Méry nebude překážkou,protože už má děti z prvního manželství,ale v Germanii nebude mít čas na zálety,bude se muset pořádně ohánět,když tam chce mít jméno.

pelagie
28. 07. 2014 09:16

Jak kdysi prohlásila Helena Růžičková " svoji roztažeností, už nevědí coby "...koho zajímá zda-li bude používat verner-vernerová...

hirimiri
28. 07. 2014 08:03

Já bych řekla, že zrovna tady je to záležitost módnosti, protože zákon o matrikách vyjmenovává případy, kdy se povolí nepřechýlený tvar příjmení, např., že v budoucnu bude mít trvalý pobyt mimo ČR. Ale to podle mne neznamená, že každý, kdo uvede, že cestuje a neví, kam ho život zavede , splňuje tuto podmínku.

barbatus
28. 07. 2014 07:25

Čeština je jediná řeč na světě, která má rozlišení rodu u jména? A co křestní jméno - to budou taky psát v německé nebo anglické verzi? Martha Verner, Maria Verner?
V posledních letech všichni chtějí být světoví, učí se cizí jazyky, dávají si nečeská jména, zřejmě se za svůj původ stydí a snaží se vypadat, že jsou někým jiným. Jenže pořád je poznat, že jsou Češi, protože své češství úplně nezakryjí ani používáním cizích slov, ani mravů.
Na druhé straně už neumí být pořádnými Čechy v tom hlavním - v jazyce. Spousta hrubek v psaném i mluveném slovu, zaplevelení jazyka převzatými slovy, nadměrné používání cizích sov tam, kde se lze vyjádřit česky. Jenže to už spousta lidí ani neumí....... No hlavně že jsou světoví.

lukreciaborgia
28. 07. 2014 07:49

barbatus-Neznám ani jednu její písničku,v rádiu její písničky nehrají,proslavila se jenom tím,že je dcerou Petra Jandy z Olympiku.Chce být vážená,tak možná v cizině bude,jestli bude její manžel dobrý.Do ciziny musí,protože tady se absolutně znemožnila jako porotkyně soutěže,kde byla sprostá jak ještě nikdo,musel ji usměrňovat i otec a ona prohlásila,že v takové společnosti je a žije a tak se prý mluví.No potěš koště!!!Tady vážená není,je to obyčejná *** ,která svoji Méry tahá do všech reklam.Chudinka Méry Verner.

lukreciaborgia
28. 07. 2014 07:52

proč je š.t.ě.t.k.a. vytečkovaná????Čím malíř maluje pokoje a vymetá všechny rohy???V té redakci ti čmáralové už mají opravdu škvarky na mozku.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.