České hvězdy dávají dětem exotická jména: Bože, za co je trestáte?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 26. dubna 2024

Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

České hvězdy dávají dětem exotická jména: Bože, za co je trestáte?!

České hvězdy podlehly trendu dávat potomkům netradiční či exotická jména. Posledním důkazem je dcera Elena Emilie herečky Jitky Čvančarové (33), která se narodila v sobotu v porodnici U Apolináře s mírami 51 cm a 3,30 kg. Co Jitku a jejího muže Petra Čadka (32) vedlo k dvojjménu? A proč odborníci před netradičními jmény varují?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

edea
14. 03. 2012 14:26

Ta p.Knapová,co o tom rozhoduje tam sedí už přes 45 let.To snad ani není pravda,že ještě rozhoduje!!Je fakt jiná doba a mezinárodní jména jsou čímdál běžnější.Když si dítě píše na internetu s cizími dětmi,tak jim nějaký Zajíček může být ukradený a stejně i my nepřekládáme jejich jména.Kdo by řekl,že Elisabeth Taylor je Bětka Krejčí???A naopak .Takže když dá Hapka jméno Kašpar,tak je to Casper a vůbec se nad tím nikdo nepozastavuje.Je jiná doba,kéž už by byly jiné jména.U nás jsou v rodině všechny Kateřiny,bohužel.A jestli se k sobě hodí Lev Zajíček,Jakub Jakubovský,je jedno,dneska to už žádné děcko neřeší,protože vědí a na internetu si zjistí,že jsou to běžná jména v cizině.A taky jsou v cizině běžná 2 jména,takže nevím o co jde.

amici
02. 02. 2012 15:39

Tak tohle jméno mi přijde normální, prostě by si lidé měli zvyknout, že se už holt nedávají Zdislavy, Františky...my máme holčičku Nikitku a nikdo nemá problém(upozorňuji, že jsme starší rodiče).
Ovšem někdy ta jména fakt hrúza.

denia
02. 02. 2012 14:05

byla zakázána za komunistů.Já na dvojici jmen nevidím nic špatného.Pokud se dítěti,když vezme rozum,jedno jméno nelíbí,může používat druhé.Také se tímto způsobem vyhovělo třeba přáním někoho z rodiny.Protože jsem stzarší ročník,mám také dvě jména.První si přála maminka,druhé bylo na přání kmotry,které zemřela dcerka Jiřina.V minulém režimu jsem ho ovšem používat nesměla i když ho mám na křestním listě(dnes rodném).Teď ho používat můžu,ale musela bych měnit spoustu dokumentů nejen OP a pas.Takže kmotra přišla stejně zkrátka.A jméno by mělo ladit s příjmením,což u těch exotických se často nestává.Tak jsem se setkala třeba s Jitřenkou Držkovou.Ovšem Elena Emilie Čadková mi připadá úplně normální stejně jako Charlotta Ela Gottová.Zde ladí s německým příjmením.Kdyby byla třeba Nováková nebo Nádeníčková znělo by to docela směšně.

denia
02. 02. 2012 13:51

má nejen syna Kašpara,ale taky druhého Haštala.Překvapuje to někoho?

soorry
02. 02. 2012 11:56

mi ani nevadí, protože my Češi ji známe už z opery Prodaná nevěsta. Kdo z vás si teď vzpomněl? Kdysi se to hemžilo německými jmény, no dnes anglické a ty další výmysly, názvy věcí, chybí ještě Mokrý hadr, Barevná voda.... to bych vynechala. Kdo čte starší romány, tak ty jména zná a ani se nepodivuje. Elen Emilie, nic nového, zbytečný článek.
Nebo jsme se dozvěděli něco nového?

bohatypodnikatel
02. 02. 2012 09:02

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

majojo
01. 02. 2012 20:34

Elena Emilie jsou úplně normální jména, tak co děláte vlny? Zato Kordula nebo Melichar, Kryšpín s vámi ani nehnou.
Dát výjimečné jméno miminu je trochu nezodpovědné. Znala jsem jednu mentálně postiženou, která se ovšem jmenovala Edmunda - byla fakt výjimečná. Ono je lepší, když lidi říkají: Ten Honzík je nějak natvrdlej, než když říkají, že ten Oliver je trošku blbej.

lukreciaborgia
01. 02. 2012 18:49

Jsou na světě tisíce jmen,ale češi rolují 5-6 jmen pořád dokola.Zaplať pánbůh,že už se trochu dívají do světa a trochu to rozvíří.Já jsem alergická na Terezy,protože u nás jsou všechny ženy v rodině Terezy.Něco příšerného !!!

georg7
01. 02. 2012 14:34

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

pohadkamaje
01. 02. 2012 11:41

aby se jeden člověk odlišil od druhého. Ovšem, když na pískovišti zařvete Kristýno, Terezo, Nikolo nebo Honzo, Jakube, Lukáši, tak se vám otočí deset dětí. Takže odlišovací funkce jména jde do hajzlu.

zylom
01. 02. 2012 12:39

Vrele souhlasim. Nas bylo ve tride 5 stejneho jmena a moc me nebavily radobyvtipne pomucky spoluzaku a ucitelu, jak nas odlisit. Navic treba dite Cvancarovy se jmenuje naprosto normalne - a navic hezky a vkusne. Akorat Aha zatouzilo nasypat slepicim zobu - a jak pekne nektere kvokaji. Mimochodem ta doktorka Knapova uz tam drepi a rozhoduje o tom, jak se smi nebo nesmi Vase dite jmenovat, nejmene 30 let. A jelikoz jsou ty dvouvete posudky pekne drahe, neni absolutne v jejim zajmu natlouct lidem do hlav trochu tolerance. Vubec ne "totac skoncil, uz nemusime bejt vsichni v lajne a tocit dokola furt 3 stejna jmen". Naopak - nechces Terezku? Zaplat Ustvau pro jazyk cesky!

decathlon
01. 02. 2012 09:20

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

aznom
01. 02. 2012 13:40

To je tvůj případ.Nic z tebe není a od prasete jsi k nerozeznání!

kindervajco
01. 02. 2012 19:31

vochomurka
01. 02. 2012 09:19

Elena Emílie to sú úplne normálne mená, Plesk zasa hľadá senzáciu, kde nie je

bohatypodnikatel
02. 02. 2012 09:06

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

lukreciaborgia
01. 02. 2012 09:17

Nedivte se,ty Jessiky.Elly,Kevini a jiní jsou mezinárodní jména.Těch Terezií je už moc.Češi jak si umanou,tak nevědí se jmény kdy přestat.My v rodině máme 14 Terezií.Už jsem alergická na ta jména jako Ondráš,kterých je 6 v paneláku.To je něco příšer­ného­Janů,­Jaku­bů jakbysmet.Ty jména co se teď dávají jsou aspoň bez háčků a ve škole děcka ani nenapadne,že by to mělo být něco neobvyklého.Z internetu mají mezinárodní kamarády a ti mají různá jména,takže nechápu Elenu Emily,co je na tom neobvyklého.Miloš Forman má vnučku Emilku,je to staročeské jméno a Elena je slovenské jméno.Mimochodem Elena Galanová byla výborná slovenská TV hlasatelka.Ale opravdu je směšné Kašpar a Kryšpín.Při pomyšlení,že volám ."Kašpárku,pojď sem a nedělej ze sebe kašpárka..."Česky to zní hrozně.

xell
01. 02. 2012 11:20

lillyli
01. 02. 2012 08:58

zapomněli na kuchaře Jamieho Olivera. Jeho děti se jmenují:Poppy Honey (mák med)Rosie Oliver, Daisy Boo Pamela (sedmikráska vypískaná nebo baf), Petal Blossom Rainbow (okvětní lístek duhového květu?), Buddy Bear Maurice(medvídek Buddy)

lillyli
01. 02. 2012 08:41

jednoho čmouda a ten se jmenoval Vinnetou Lakatoš.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.