Nová válka v šoubyznysu: Výhrůžky, pomluvy a zášť! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. června 2024

Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

Nová válka v šoubyznysu: Výhrůžky, pomluvy a zášť!

Zlata Adamovská
Zlata Adamovská  (Foto pro Aha! - archiv ČT, ara )

Stačil jeden podpis a mezi českými dabingovými herci propukla válka! Třeba Otakar Brousek ml. (57) a Jiří Štěpnička (67) spolu na panáka jen tak nezajdou. Štěpnička nepodepsal, a tak má »jeho« Harrison Ford zelenou. Brousek podepsal, tak jde od válu.

Na 150 herců, kteří bojují za zvýšení honorářů v dabingu, se ocitlo na slepé koleji. Jakmile se prostřednictvím agentury Manpower ozvali, dabingová studia s nimi ukončila spolupráci. A to i uprostřed rozdělané práce! Ti, kteří smlouvu nepodepsali, dostávají práci těch, co svůj podpis počátkem května připojili.

Herci z jednoho divadla spolu nemluví, na jevišti se musejí přemáhat, aby odehráli roli. To je případ třeba Zdeňka Maryška (67) a Zdeňka Hrušky (59). Oba hrají v Divadle Na Jezerce!  

„Mezi herci kolují esemesky, abychom nebrali role po kolezích,“ svěřila se herečka Jana Postlerová (70). Nepodepsala.
Rozkol mezi herci dospěl tak daleko, že ho bude příští týden řešit i Herecká asociace. Její prezident Jiří Hromada (55), dabér Roberta de Nira, smlouvu taky podepsal, takže má utrum.

Jde o prachy

„Bojujeme za kvalitu a ze studií pak odcházíme jako spráskaní psi,“ řekl Aha! Zdeněk Hruška za všech 150 herců, kteří podepsali. „Chtěli jsme, aby zůstala zachovaná kvalita naší práce. Ocenění by mělo být jasnější. Stěhováci vědí, kolik berou za schod. My částku za repliku nemáme,“ upozornil Hruška.

Podepsali:

Otakar Brousek ml. ● Vladimír Brabec ● Zdeněk Hruška ● Vanda HybnerováJiří Lábus ● Jaroslava
ObermaierováPetr Rychlý ● Svatopluk Skopal ● Jana ŠulcováIvan TrojanVáclav VydraValérie Zawadská

Nepodepsali:

● Jiří Štěpnička ● Zlata AdamovskáFilip BlažekMiroslav Donutil ● Jiří Dvořák ● Daniela Kolářová ● Zdeněk Maryška ● Václav Postránecký ● Dana Syslová ● Jan Šťastný ● Petr ŠtěpánekPavel Trávníček

Jak to chodí v Německu...
Nástupné: 50 eur
Za repliku: 3 eura
(Hlavní role má okolo 100 replik)Autor:  hoh

Přečtěte si
eisenbieger
7. 6. 2014 • 04:21

vozirat se chteji , sousedovi zenu vymrdat ....ale prd maj

danyka
6. 6. 2014 • 22:32

kvalita dabovaných filmů a seriálů je stále horší a horší. A chtějí za to vyšší honorář. Už je to hrozné, když postavy jsou dabovány jedním hercem, vadí to při sledování. Mohli by je víc obměňovat. Aby např. komisař ten a ten zároveň neměl hlas skvělého otce rodiny z úplně jiného filmu. Fakt to vaší práci ubližuje.

ivoadler
6. 6. 2014 • 09:30

Dostaneme míň peněz, tak budeme hůř dabovat. Jde nám přece o kvalitu práce. Tohle by si měli zkusit v jiném povolání. Vykopli by je velkým obloukem.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.