Tajemství Čestmíra Řandy (†62): Zabily ho dvě smrti v rodině! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Tajemství Čestmíra Řandy (†62): Zabily ho dvě smrti v rodině!

Herec denně vykouřil až 70 cigaret.
Herec denně vykouřil až 70 cigaret. (Foto Aha! – Dana Kolářová, reprofoto ČT, ara)

Tragické úmrtí otce ho v 21 letech přinutilo kouřit a smrt švagra mu způsobila třetí infarkt. Kdyby Čestmíru Řandovi (†62), kterého jste včera večer mohli vidět na Primě v roli hamižného Houkala v komedii Bouřlivé víno, nenabídli pro útěchu cigaretu, mohl ještě žít!

Cigareta v puse a spokojený výraz po vypuštění dýmu z úst byly pro herce typické. Přestože mu doktoři i rodina jeho zlozvyk rozmlouvali, nikdy se ho nedokázal vzdát. „S tím jsem se u něho hodně trápila, ale on mi vždycky říkal: Víš, mně v pětačtyřicátém zemřel otec nešťastnou náhodou...,“ vzpomínala Řandova manželka Dagmar.

„Tátu za dědou tenkrát přivezli a tam mu někdo v 21 letech nabídl cigaretu, a začal kouřit,“ vysvětlil vznik závislosti na nikotinu hercův syn Čestmír Řanda ml. (55). Z jedné cigarety se ale staly občas i čtyři krabičky denně. „Kouřil šedesát až sedmdesát denně, což je jako dost,“ posteskla si Dagmar, která moc dobře věděla, že to manžela postupně zabíjelo.


Bypass nestihl
Srdce, které rozdával na divadelních prknech, televizní obrazovce a filmovém plátně, jeho závislost ale nevydrželo. Varovalo ho přitom už ve 46 letech. „V devětašedesátém roce byl oslabenej a chytil bacil tuberkulózy, no a potom přišel infarkt,“ zavzpomínala manželka na první varovné signály. „A v šestaosmdesátém mi zemřel tragicky bratr a na Čestmíra to nesmírně dolehlo. Podle lékařů měl v září v nemocnici absolvovat bypass, ale k tomu už bohužel nedošlo. V srpnu jel na kontrolu, ráno se mu udělalo špatně a už jsme museli volat sanitku. To byl vlastně třetí infarkt,“ svěřila se Dagmar se slzami v očích  v dokumentu ČT Příběhy slavných. „Já jsem věděla hned, co se stalo. Já vím, že mě utěšovali, že to bude dobrý, ale bohužel se to zhoršilo,“ dodala smutným hlasem manželka. Třetí infarkt a další nečekanou smrt v rodině už srdce herce bohužel nevydrželo.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.