Preiss a Bohdalová v nové vánoční pohádce Duch nad zlato | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 24. března 2023

Svátek slaví Gabriel, zítra Marián

Preiss a Bohdalová v nové vánoční pohádce Duch nad zlato

Duch nad zlato
Duch nad zlato (Reprofoto ČT)

Česká televize si jako každý rok připravila novou štědrovečerní pohádku, ve které se představí Viktor Preiss či oblíbená Jiřina Bohdalová.

Výpravná pohádka, ve které se objeví mimo Jiřiny Bohdalové a Viktora Preisse i Martin Dejdar a Jan Hrušínský, nese název Duch nad zlato. Režie i scénáře se ujal Zdeněk Zelenka, který se nechal inspirovat Křesadlem od Hanse Christiana Andersena. Děj pohádky Ducha nad zlato vypráví o tajemném duchovi, který hlídá vzácný poklad. Ten najde mládenec Vojta spolu s malým křesadlem. Ve své premiérové roli se objevil syn herce Svatopluka Skopala, František Skopal, který se coby hlavní hrdina Vojta zamiluje do půvabné princezny v podání Veroniky Kubařové.Zápletka se rozvíjí v okamžiku, kdy Vojta nechtěně křesadlem přivolá onoho ducha, kterého skvěle ztvárnil Viktor Preiss, a požaduje po něm, aby mu krásnou princeznu přivolal. Vše zkomplikuje Jiřina Bohdalová v roli hamižné dvorní dámy, jež by kouzelné zrcadlo ráda ukořistila jen pro sebe.


„Já jsem vlastně mockrát princeznu nehrála. Když už jsem jí hrála, tak byla většinou divná,“ posteskla si populární Bohdalová při slavnostním uvedení nové pohádky Duch nad zlato, kterou vysílá ČT1 na Štědrý večer.

Kromě Jiřiny Bohdalové a Viktora Preisse se v nové pohádce objeví Hrají: Veronika Kubařová, Ondřej Novák, Jan Hrušínský, Martin Dejdar, Miroslav Vladyka, Josef Kuhn, Jiří Schwarz, Vladimír Javorský, Václav Knop, Ota Jirák, Radek Holub, Miroslav Táborský, Oldřich Vlach, Jaroslav Sypal nebo František Skopal.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.