Nová pohádka Duch nad zlato: Bohdalová se hádala s režisérem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Nová pohádka Duch nad zlato: Bohdalová se hádala s režisérem!

Česká televize na Štědrý večer uvede už tradičně zase jednu novou pohádku. A už tradičně v ní nechybí Jiřina Bohdalová (82), která má snad na české příběhy pro děti patent. Režisér snímku Zdeněk Zelenka (59) promluvil o tom, že s Bohdalkou je to často poněkud komplikované…
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

frannes
26. 12. 2013 17:25

Něco přidám na podruhé,záhada jeden illis píše v mužském rodu a jedna illis v ženském.Ono to s těmi zásluhami toho či onoho je různé,někdo mohl točit,jiný ne a čas běžel,navíc prostě je jasná kategorie možného nasazení dle věku.Kdo by věřil princezničce s postavou selky,dvěma bradami,podobně u herců,jednou jsem viděl Prodanou-padesátiletý Jeník pěl ke kypré o něco mladší Mařence,zvukově by to v rozhlasu šlo ale prostě měli to být mladší před­stavi­telé­.Pokou­šet se někoho omlazovat jen proto aby mu to sypalo ,divák není hloupý ,stáří si zaslouží úctu ale bez přebarvování vlasů,zahlazování vrásek a jiným filmařským triků.Představte si za 10 let kdy by krále podpírali dva zbrojnoši a královna užívala chodítko maskované dekorací,napadá mi ,že by to šlo využít na PP (před hostinou pasta na upevnění chrupu,prostředek na kolena a klouby,léky na prostatu atd.) Každého jednou dožene stáří,nemoci těla i duše,přijde den kdy posledně operujete,jedete autem,pilotujete nebo přednášíte studentům,odejdete se ctí,nebráníte mladším v profesním a společenském růstu.

illis
26. 12. 2013 18:49

frannes, žádná záhada, píši stále jako žena, ale ta úvodní věta je vyjádření režiséra Zelenky, viz článek, ta druhá věta je reakce na tu jeho .

blastr
26. 12. 2013 09:11

Nové pohádky tak nějak automaticky vynechávám, raději když už jsem u TV se podívám na Tři oříšky pro Popelku (ta se mi líbí každý rok stejně), Byl jednou jeden král, včera S čerty nejsou žerty a pokud uvidím ještě do konce roku S tebou mě baví svět, tak mě sváteční TV program uspokojil .

violahorska
26. 12. 2013 01:06

Tu "krásnou" pohádku jsem taky neviděla. A to z důvodů, že předem je vše jasně dáno - chybí poutavý příběh - (viz upoutávky) a že tam hraje pí Bohdalová.... Ta pí Bohdalová - vyčpělá, která nemá co nového předat...

sona51
26. 12. 2013 00:48

Nove pohadky nestoji za NIC a ty stare jsou porad KOUZELNE

va45
25. 12. 2013 22:40

Nejllepší postava v této pohádce byl duch.Pani Bohdalová tam byla jako vosková figurýna z botokcovými rty.Pomalu nemohla ani pořádně mluvit.Měla by se opravdu sem tam podívat do své občanky.Možná,že by ji to slušelo jako 80ti leté stařence líp.Aspoň v té pohádece.

zaharvi
25. 12. 2013 20:56

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Shelby16
25. 12. 2013 20:49

Pohádku jsem neviděla, nemám TV

benjulka001
25. 12. 2013 20:06

Fakt síla.My už neumíme natočit pohádku.

illis
25. 12. 2013 18:20

Moc rád bych věděl, čím se ti mudrlanti živí a co v životě dokázali, že si troufnou ponižovat herečku, která několik desetiletí odvádí tomuhle národu skvělé výkony . Vážený pane režisére, také několik desetiletí odvádím skvělé výkony, v podstatě také pro národ, pokud to budu říkat vašimi slovy. Rozdíl mezi paní Bohdalovou a mnou je ve výši jejich honorářů a mého platu. Problém je v tom, že jakákoliv práce v ČR není dostatečně ohodnocena kromě "práce" politiků a umělců. Ti mají dostatečné ohodnocení. Hlavně prosím neříkejte, že paní Bohdalová má peníze zasloužené za to, kolik desetiletí baví národ. Co potom lékaři, zdravotní sestry a další profese. Také odvádějí práci pro národ zatím co paní Bohdalová spinká .

dannaa
28. 12. 2013 07:09

Illis souhlasím.Já mudrlantka jsem zdravotní sestra a na Štědrý den jsem měla noční službu. A bez nás žump by herci a režiséři neměli sledovanost. A p.Bohdalová není zárukou dobré pohádky .Každý má svůj limit. Pořád nás obyčejné lidí urážite a bez nás by jste vy urážející zahynuli.

frannes
25. 12. 2013 18:17

Také jsem díky přítomnosti vnoučat byl nucen strpět shlédnutí této pohádky ve které by si nefalšovanou Zlatou malinu zasloužila paní Bohdalová, nejde jen o charakter postavy ale i o provedení , výslovnost mimiku atd.V nejlepším se má přestat , někdy se také říká na vrcholu, marně vzpomínám kde ten vrchol byl jesti v trezorovém Uchu, normalizačních televarieté s panem Dvořákem nebo vlastně kde, to ,že ČT každý rok musí upéct jednu pohádku na Štědrý den je stejné jako v pekařství, jednou je připečeno, jednou je zatuchlá mouka , jednou zase někdo těsto nasta­vil.Kon­cesi­onáři ČT platí, asi je dost peněz, tak prostě jako pejsek a kočička u Čapka při výrobě dortu, vezmeme útržky témat z více pohádek, přidáme fešného prince, krásnou princeznu a přihlouplého krále, v díži zamícháme, upečeme a servírujeme, jen někteří mají z toho živnost a slušný příspěvek k důchodu.Doufám,že někoho nenapadne zase příští rok někam cpát Bohdalovou, to nejsou jiné herečky , nešlo by to pro změnu i bez králů a princezen, ukázat jak lidé když se spojí proti zlu mohou zvítězit i když historie bohužel v mnoha případech mluví o opaku.Takže paní Bohdalová -nevím jestli děkujeme, odejděte prosím na odpočinek minimálně v kategorii pohádky pro děti , rodiče a prarodiče.

illis
25. 12. 2013 18:21

Také jsem nad tou její výslovností přemýšlela a nakonec jsem raději přepnula na jiný program, už mne to nebavilo .

fizi
25. 12. 2013 18:53

Mistrně vyjádřeno,komentáře netřeba.

violahorska
26. 12. 2013 01:08

Tak nějak­....­....­....­....­..

smazan_20150109
26. 12. 2013 07:58

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

dannaa
29. 12. 2013 04:51

franes,já to neviděla,ale věřím Vám.Co rodiče a prarodiče pro své děti dokáži vydržet.

kohorta
25. 12. 2013 17:27

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fizi
25. 12. 2013 18:10

Díky.

bluedream
25. 12. 2013 16:43

A o tom, jaký shit natočil Zdeněk Zelenka tímto vánočním veledílem nejlépe mluví kritika v aktuálně, která pohádku posunula za hranicí vkusu až na dno televizní žumpy http­://ak­tual­ne.cen­trum­.cz/kul­tura/­tele­vize/­clanek­.phtml­?id=79­8314

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.