Martina Gavriely zachraňuje školu svého syna: Bojuje za práva »pomalejších« dětí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. září 2022

Svátek slaví Michal, zítra Jeroným

Martina Gavriely zachraňuje školu svého syna: Bojuje za práva »pomalejších« dětí!

Martina Gavriely s peticí chodí, kam může, sbírá podpisy pro zachování školy pro svého syna!
Martina Gavriely s peticí chodí, kam může, sbírá podpisy pro zachování školy pro svého syna! (PETR NOVOTNÝ / Aha)

Děti jsou naše budoucnost a nejen rodiče, ale i stát by pro ně měl chtít to nejlepší. A za dobro dětí bojuje i moderátorka Martina Gavriely (34), jejíž syn Antonio (9) trpí lehkou mozkovou dysfunkcí. „Od té doby, co Antonio chodí do speciální školy, jsou jeho výsledky skvělé! Neumím si představit, že by měl jít zas do normální školy,“ prozradila Martina, jakou hrůzu právě ona i ostatní rodiče prožívají. Stát totiž chce všechny praktické a speciální školy zrušit!

„Když syn chodil do normální školy, dělali jsme úkoly třeba tři hodiny! Teď je děláme jako normální děti dvacet minut a Antonio má ohromné výsledky,“ svěřila deníku Aha! zoufalá Gavriely, která s peticí za zachování praktických škol obchází všechny své přátele. Navíc když se »pomalejší« děti šoupnou do normálních tříd, budou brzdit »zdravé« děti.

„Naše škola má dohromady 130 žáků a všechny děti mají speciální vzdělávací potřeby. Dětem se zdravotním postižením se skutečně musí dát specializovaná péče,“ řekla ředitelka základní praktické a speciální školy Lužiny Věra Kozohorská. „Podle plánu nesmíme přijímat žáky od roku 2017, peticí se snažíme bránit dopředu,“ prozradila ředitelka.

Podepište také!

Zrušení praktických a speciálních škol se děsí rodiče tisíců dětí po celé republice! Svědčí o tom přes 17 000 podpisů, jež se zatím pod peticí sešly. „A sbírám dál jako divá. Doufám, že školy nezavřou, byla by to hrůza pro všechny!“ prohlásila Martina Gavriely. Připojit k protestní akci se můžete také, klidně jen prostřednictvím internetu. Adresa zní: http://goo.gl/MiU2H. Čas máte až do 16. listopadu.

Co je LMD? Lehká mozková dysfunkce

Souhrnné označení pro celou řadu projevů chování dítěte na bázi strukturálních změn centrální nervové soustavy (moderní je též název ADHD). Projevuje se zejména poruchami pozornosti, soustředění a vnímání, hyperaktivitou, malou vytrvalostí, impulsivitou, překotností, výkyvy nálad a tělesnou neobratností. Přehlížení problémů může vést k neurotizaci dítěte, depresím a v dospělosti třeba až k problémům s alkoholem a drogami.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.