Dcera Veroniky Žilkové: Měsíc a půl sama v léčebně! Maminka ji tam ani jednou nenavštívila... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Dcera Veroniky Žilkové: Měsíc a půl sama v léčebně! Maminka ji tam ani jednou nenavštívila...

Kordulka je velice chytrá, ale trápí ji nemocná očíčka.
Kordulka je velice chytrá, ale trápí ji nemocná očíčka. (Aha! – Alexandr Malachovský, ara)

Dcerka Veroniky Žilkové (50) a Martina Stropnického (55) Kordulka (6) sice vypadá jako křehká květinka, ale je to pořádně silná osobnost. „Je to vážně velká frajerka, protože vydržela šest týdnů sama v léčebně s očíčkama,“ chválí ji máma Veronika, která doma umírala steskem.

Nabitý diář jí přitom nedovolil ani jednu návštěvu! „Když jsem se podívala na jeho stránky a zjistila, že ji do Dvora Králové vezu v únoru a přijedu si pro ni až v dubnu, udělalo se mi mdlo. Bylo to opravdu těžký. Pro nás obě,“ řekla Aha! Žilková, která má konečně svého andílka od středy doma.

Kordulka je typickým dítětem, které porodila matka po čtyřicítce. Je sice velice chytrá, samostatná, mnohostranně talentovaná, avšak věk její matky si vybral daň na jejím zdraví. A Kordulka má s očima tak veliké problémy, že v léčebně nebyla poprvé a bohužel ani naposledy.

Ve středu se po šesti týdnech konečně shledaly a hned na druhý den Kordulka dostala odměnu za odloučení – šla si s mámou vybrat nové kolo, aby mohly spolu jezdit na výlety. „Kordulka kolo miluje, jezdí už tři roky. Chodí taky na balet, na aerobik, na housle, na sportovní hry a je moc hodná,“ vychvalovala dceru Žilková, která si pro sebe koupila polstrované cyklistické kalhoty.

„Martin je velký cyklista a letos naplánoval dovolenou na kolech. Budu muset rodině přinést velkou oběť, ale v těch vyztužených kalhotách aspoň nebudu mít tak otlačený a bolavý zadek!“  smála se.Přečtěte si
illis
17. 4. 2012 • 20:50

Bobino, co se zase vztekáš, myslela jsem, že oční problémy Kordulky nebudou až tak těžké, jako děti, které jsou po dětské mozkové obrně, mají svalovou atrofii, závažné onemocnění ledvin, pohybového aparátu nebo jiné závažné problémy. Zrakové vady mají různý stupeň závažnosti, rozhodně to nechci zlehčovat. Jsem dětská sestra a vím o tom své, pokud jsi to nepochopila, tak mne to mrzí .

winterfreshka
17. 4. 2012 • 08:56

Nenašli???!!

bobina
16. 4. 2012 • 15:05

Většinou mají těžší handicap nežli problém s očima? Být ve třiceti slepý je docela fajn co???Podle tebe je to lepší,nežli být jinak postižený? No,tak to mi promiň!

bobina
16. 4. 2012 • 15:03

Dětí mám dost na to,abych věděla o čem je řeč a mám na to svůj názor. Můj syn opakovaně jezdil do ozdravovny a pobýval tam někdy i 3 měs. a celé ty tři měsíce jsem ho neviděla,protože to tak bylo lepší,neplakal a nestýskalo se mu,protože jsme ho svými návštěvami netýrali. Tak asi takový je můj názor!Před 30ti lety to ani nebylo možné,aby se děti navštěvovaly a bylo to tak lepší

marcik1602
16. 4. 2012 • 11:45

Jelikož jsem v dětství v léčebně zrakových vad ve Dvoře Králové byla asi 7x, tak vím, že návštěvy rodičů byly zakázány...a kupodivu, taky jsme to s ostatními přežili...akorát kolem toho nebylo tolik cavyků...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.