Čvančarová a Jolie v Africe: najděte 10 rozdílů | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 4. prosince 2022

Svátek slaví Barbora, zítra Jitka

Čvančarová a Jolie v Africe: najděte 10 rozdílů

Fotografie
Fotografie (internal)

Herečka Jitka Čvančarová vyrazila do afrického Mali očkovat děti proti tetanu.

Tmavovlasá kráska v chudé africké zemi obklopena spoustou malých dětí. Takový obrázek si často vybavíme v souvislosti s herečkou Angelinou Jolie (35).

Teď ale vyrazila do Afriky i česká herečka Jitka Čvančarová (32), která se na fotkách podobá Angelině jako vejce vejci.

Stejně jako partnerka Brada Pita se vydala Čvančarová do chudé africké země za charitativními účely – v rámci projektu Pampers UNICEF, který si klade za cíl vymýtit novorozenecký a mateřský tetanus. Toto ale není jediný problém sužující obyvatele chudé africké země.

„Po mém návratu se mě všichni ptali, jak se mi v Mali líbilo. Jenže slovo líbilo není úplně vhodné. Byla to psychicky i fyzicky poměrně náročná cesta, na jejímž konci stálo poznání života v realitě pouhých pět hodin letu z Paříže. Věděla jsem o podvýživě a ženské obřízce dávno před svou cestou, nicméně setkání se skutečností Vás beztak šokuje a emočně velmi silně zasáhne,“ říká Jitka Čvančarová.

„Je velkým paradoxem, ze když jsme odlétali, byly na letišti časopisy plné tipů na hubnuti po Vánocích a na drastické diety. Pak jsme se během pár hodin ocitli v zemi, kde denně umírají děti na podvýžiivu. Pak najednou začnete všechno vnímat jinak,” dodává herečka.

Projekt Pampers – UNICEF „1 balení = 1 vakcína“ probíhá v České republice již potřetí, letos od 1. ledna do 31. března. I tentokrát si klade za cíl získat finanční prostředky, které budou následně využity na nákup vakcín proti novorozeneckému a mateřskému tetanu.

Tato zákeřná, nicméně snadno porazitelná choroba, je stále hrozbou pro mnoho matek a dětí v rozvojových zemích. V současné době je riziku nákazy tetanem vystaveno 170 milionů žen a jejich dětí ve 40 zemích světa. Mnoho z nich žije v oblastech, které jsou těžko dostupné i té nejzákladnější zdravotní péči.


Přečtěte si
krteeek
9. 2. 2011 • 08:57

To je ale k u r ňa rozdíl.to kdo vymyslel takou kravinu.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.