Režisér Arabely Vorlíček: Dědictví 100 milionů a podraz Šafránkové
Režisér Václav Vorlíček (†88) během svého života natočil nespočet nádherných filmů, jako například Tři oříšky pro Popelku, Arabela nebo Večernice. Není divu, že po sobě zanechal milionové dědictví. Proč se ale rozhádal se svou oblíbenou herečkou Libuší Šafránkovou (†68)?
Vorlíček zemřel v roce 2019, tehdy prohrál boj s rakovinou plic. Deník Blesk po jeho smrti vypočítal, že po sobě zanechal dědictví v hodnotě 100 milionů korun. Vlastnil dva byty v centru Prahy a navíc mu každý rok chodily tučné honoráře za jeho filmy. Ke konci svého života přiznal, že například za Popelku dostával každoročně tři miliony korun.
„Filmů, které se hrají dvacet, třicet let, mám hodně. Honoráře chodí v jednom balíku. Dohromady to dává slušnou částku, za kterou by se dalo celkem slušně žít, i kdybych už nepracoval. Pro mě je ale vždy největší odměnou ne honorář, ale to, že se lidé smějí,“ pronesl před lety hvězdný režisér v rozhovoru pro knihu Tři oříšky pro Popelku.
Tři oříšky pro Popelku – kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky
Není tajemstvím, že Václav velmi rád natáčel s herečkou Libuší Šafránkovou. Obsazoval ji do hlavních rolí a její práci si nemohl vynachválit. Později ho však podrazila a on jí to do konce života nezapomněl. Poprosil herečku, jestli by spolu s ním neudělala rozhovor pro jeden časopis. „Libuška váhala a váhala, jako vždy, kdy se má něčeho zúčastnit, ale pak svolila,“ popsiuje Vorlíček ve své knize.
„Zrovna jsem dorazil na domluvené místo a platil taxikáři, když mi volala Libuška, že jí do toho něco přišlo, a hned zavěsila. My všichni už byli na místě a ona mi provede tohle! Obratem jsem naopak zavolal já jí a do telefonu jí řekl, že je to podraz a že tohle se nedělá. Měl jsem na ni neuvěřitelný dopal. To jsem se už vážně naštval,“ pokračoval režisér. Do své smrti pak s Šafránkovou nepromluvil.
Šafránková netušila, jak moc ji Němci milují, říká Pavel Trávníček