Michal David v ohrožení života: Blesk z čistého nebe | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 15. ledna 2025

Svátek slaví Alice, zítra Ctirad

Michal David v ohrožení života: Blesk z čistého nebe

Michal David
Michal David (Blesk:Jakub Poláček)

V jednu chvíli je člověk na dovolené a užívá si moře a sluníčka, idylka se ale rázem může proměnit v noční můru. Stejně tomu bylo před 20 lety, když pod vodní hladinou v Indickém oceánu propuklo podmořské zemětřesení. Následky přírodní katastrofy pocítil i hitmaker Michal David (64).

Na tuto vodní katastrofu si svět pamatuje bohužel dobře. Podmořské zemětřesení zdvihlo hladinu vody, která v podobě tsunami zničila vše, co jí stálo v cestě. Ničivý živel vzal život 200 tisícům lidí. Nejvíce se katastrofa dotkla Indonésie, Srí Lanky nebo Thajska. V menší, ale přesto nebezpečné míře, vysoká voda doputovala i Maledivám, kde zrovna trávili dovolenou čeští hudebníci.

Michal David s manželkou Marcelou

Video se připravuje ...

S Michalem Davidem vyrazili zpěvák Karel Gott (†80) , Karel Štědrý (†80) nebo hudební skladatel Karel Svoboda (†68). „Nápad jet na Maledivy byl můj. Ten první týden tam byl nádherný. Všichni si lebedili. Ani poté, co přes oblast přešla tsunami, mi ale nikdo nic nevyčítal,“ zavzpomínal pro Novinky na hořkosladkou dovolenou Michal David.

Byl to pro ně blesk z čistého nebe. Kamarádi zrovna hráli tenis, když se z kurtu rázem stal bazén. „Zčistajasna měli vodu po pás. Byl to šok,“ uvedl David. Najednou je zachvátila panika a zjišťovali míru škod a riziko většího nebezpečí. „Když jsme dorazili do bungalovu, bylo uvnitř asi půl metru vody, ale rychle ustoupila. Dokonce natolik, že jsme viděli korály, které byly předtím asi metr pod vodou. Báli jsme se proto takzvaného lavorového efektu – tedy že se to vrátí ve větší míře, k čemuž naštěstí nedošlo,“ uvedl hudebník, který věří, že kdyby jim do karet nehrály místní podmínky, mohlo být vše jinak.  

Michal David (64): Vnuk (14) mu přerostl přes hlavu!

Video se připravuje ...

„Měli jsme před sebou dva útesy a nebýt jich, tak myslím, že už tady nejsme,“ dodal Michal David. I po děsivých zkušenostech ale na Maledivy nezanevřel, a dokonce má v plánu na ně vyrazit společně s manželkou Marcelou zkraje příštího roku.



Přečtěte si
j.p.toman
16. 12. 2024 • 16:07

Když není nic nového, hodí se cokoliv z pravěku.

Chocho Loušek
13. 12. 2024 • 14:00

Tavarišči,a kde vy eto zase vygrabali? Iditě uže s etym do p.....

Jozef Baumgartner
13. 12. 2024 • 13:07

Je to aktuálná správa. Doplnte Rudou zaře nad kladnem a Neco o Fučíkovi. Na teho ste úplne zapomneli.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.