Zdrcená Helena Vondráčková: Náhlá smrt blízkého člověka | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Zdrcená Helena Vondráčková: Náhlá smrt blízkého člověka

Heleně Vondráčkové zemřel manažer a kamarád.
Heleně Vondráčkové zemřel manažer a kamarád. (archiv Blesku)

Tragédie, kterou nečekala. Po narozeninovém koncertu v pražské O2 areně zasáhla Helenu Vondráčkovou (77) velká rána. Zemřel její německý manažer a hlavně velký přítel Werner Düwelt (†75).

Zpráva o skonu berlínského skladatele a kytaristy zpěvačku zdrtila. „Byl to náš letitý přítel a je to pro nás velmi bolestivá zpráva,“ řekla Aha! včera odpoledne. „Měli jsme mnoho společných pracovních zájmů. Byl mým manažerem v Německu, ale také skvělým muzikantem. Byl to vynikající člověk s báječnými vlastnostmi, ale bohužel ho před dvěma roky postihlo vážné onemocnění, leukemie,“ řekla Vondráčková „O tom, že odešel, mne informovala jeho manželka,“ doplnila ještě smutně.

Marta Kubišová: Přerušila odpočinek a zazpívala na Blesk Tlapky festivalu

Video se připravuje ...

S Düweltem trávili také společné dovolené. „Byli jsme v Tatrách nebo u Baltu. Často jezdil s manželkou také k nám na hausbót. Měl moc rád Česko, naši kulturu, jídlo, hudbu... Bude nám moc chybět,“ dodala Vondráčková, která v letech 2008 a 2020 natočila dvě desky s dětmi z mateřské školy Deutsche Schule Prag, na které napsal písničky právě Düwelt. Smutní z odchodu vynikajícího skladatele byli také v již zmíněné školce, kde byl Düwelt pravidelným hostem.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.